eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Mieszkańcy bloku nie chceli tu boiska. Budowa właśnie ruszyła

REKLAMA
zdjecie 9637
fot. UM Ostrołękafot. UM Ostrołęka
REKLAMA
zdjecie 9637

Mieszkańcy bloków przy Bohaterów Warszawy protestowali przeciwko budowie boiska obok bloku. Ich wysiłki spełzły jednak na niczym, bo miasto właśnie poinformowało o rozpoczęciu budowy.

O tej sprawie było głośno jakiś czas temu, gdy na biurko prezydenta Ostrołęki trafiła petycja...

Mieszkańcy bloków przy Bohaterów Warszawy swoją petycję nazwali "oficjalnym protestem". Protestowali przeciwko budowie boiska wielofunkcyjnego w pobliżu bloków. - Lokalizacja projektowanego boiska jest dla nas niezrozumiała i wzbudza w nas niepokój. Jako mieszkańcy bezpośrednio sąsiadujących nieruchomości obawiamy się wzrostu hałasu i innych uciążliwości, towarzyszących grom zespołowym, mogącym występować do późnych godzin nocnych - napisali mieszkańcy.

Według wnioskodawców, projektant usytuował boisko w bliskiej odległości budynku mieszkalnego przy Bohaterów Warszawy 31A, "co wiąże się z naruszeniem naszego prawa do spokoju i wypoczynku w lokalach mieszkalnych". W ocenie mieszkańców, ciąg komunikacyjny, wejście na boisko, a także lokalizacja stojaków na rowery powinny być usytuowane jak najdalej od budynków mieszkalnych, "a nie jak ma to miejsce w projekcie - pod balkonami mieszkańców". Dodatkowo, mieszkańcy wskazują, że umiejscowienie lamp oświetleniowych, które będą emitować bardzo jasne światło, wpłynie negatywnie na wypoczynek w godzinach wieczornych.

W projekcie nie przewidziano zabezpieczenia mieszkańców okolicznych budynków przed możliwym do wystapienia uciążliwym hałasem przez cały dzień. Szczególnie uciążliwy hałas może występować do późnych godzin wieczornych, zakłócając ciszę nocną okolicznych mieszkanców. Mowa tu o odgłosach gry w piłkę, odbijającej się piłki od zabezpieczeń, przekrzykująca się i przeklinająca młodzież, głośna muzyka puszczana przez młodzież z przenośnych głośników

- wymieniali w petycji-proteście.

Protest mieszkańców spotkał się z różnym odbiorem. Byli tacy, co ich popierali, wskazując na prawo do spokojnego odpoczynku. Ale inne osoby podkreślały, że chodzi o boisko, a przecież sport to zdrowie i lepiej, gdy młodzież wolny czas będzie spędzała na uprawianiu sportu.

Która koncepcja wygrała? To już widać przy Cieplińskiego...

Budowa boiska właśnie ruszyła:

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×