2020-03-07T10:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Mieszkańcy walczą o zjazd na ulicę Zofii Nałkowskiej. Interweniuje też radny

REKLAMA
REKLAMA
3
1
5
Mieszkańcy ulicy Zofii Nałkowskiej w Ostrołęce są bardzo zaniepokojeni zmianą, jaka nastąpiła w kwestii zjazdu z ulicy Słowackiego. Wysoko podniesione krawężniki wskazują, że zjazd może nie zostać przewidziany w tym miejscu. Mieszkańcy wystosowali mocną petycję z żądaniem przywrócenia zjazdu. W ich obronie stanął też radny Paweł Niewiadomski.
 
PETYCJA MIESZKAŃCÓW
 
Na podstawie ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach ( Dz. U. z2014r., poz. 1195.) my, mieszkańcy i użytkownicy ulicy Zofii Nałkowskiej w Ostrołęce, żądamy przywrócenia zjazdu z ulicy Juliusza Słowackiego na ulicę Zofii Nałkowskiej. W ostatnim czasie prowadzone są prace remontowe wzdłuż ulic Ostrowskiej oraz Juliusza Słowackiego. Jednakże lokalizacja wspomnianego zjazdu (z ulicy Słowackiego na ulicę Nałkowskiej) najprawdopodobniej nie została uwzględniona, gdyż zamontowane już krawężniki są podniesione do pozostałego regularnego poziomu, a nie obniżone tak jak ma to miejsce w przypadku zwykłego zjazdu z drogi.
 
W związku z tym wzbudziło to nasze zaniepokojenie, że ów zjazd nie został uwzględniony w planach. Brak zjazdu będzie powodował bardzo duże utrudnienie w dostaniu się do posesji znajdujących się na ulicy Nałkowskiej. Na naszej ulicy mieszka wiele rodzin, które będą skazane na duże utrudnienie w celu dostania się do Centrum Miasta Ostrołęki, a także w kierunku miejscowości gminy Rzekuń, gdzie znajduje się najbliższy dla tej okolicy cmentarz. W konsekwencji utrudnia to również wyjazd z Ostrołęki w kierunku Warszawy (przez Rzekuń) niedawno wyremontowaną drogą. Na uwagę zasługuje również fakt, że na ulicy Nałkowskiej znajdują się firmy bardzo często odwiedzane przez klientów zarówno z Ostrołęki, jak i innych mieszkańców naszego powiatu, którzy są przyzwyczajeni do tego dojazdu i możliwość objazdu ulicą Kaczyńską bądź Narutowicza nie będzie dla nich oczywista. W naszej ocenie firmy te zostałyby poszkodowane w stosunku do innych firm działających na terenie Ostrołęki.
 
Nasz Komitet już od dawna ubiega się o wybudowanie drogi na ulicy Nałkowskiej, ale niewybudowanie zjazdu z ulicy Ostrowskiej w praktyce zupełnie przekreśla te plany. Projekt budowy naszej ulicy został opracowany już w 2010. Wszyscy mieszkańcy ulicy zebrali środki, aby  powstanie tego projektu w ogóle było możliwe. Do tego czasu jednak, pomimo że wszyscy uczciwie płacimy podatki, nasza ulica dalej jest w opłakanym stanie.

Proszę o rozpatrzenie pisma w jak najszybszym terminie, aby uwzględnienie zjazdu było ciągle możliwe przy minimalnych kosztach prowadzonych prac remontowych. Obniżenie krawężników wiąże się z praktycznie zerowym kosztem, natomiast nieumieszczenie zjazdu spowoduje pogorszenie walorów komunikacyjnych tego obszaru. W przypadku trudności dostosowania naszej prośby do obecnie zaplanowanego projektu prosimy o rozważenie chociażby samego zjazdu z i wyjazdu na ulicę Nałkowską. Takie rozwiązanie nie wymaga wprowadzania dodatkowego, trzeciego pasa i nie wpływa nie obniżenie bezpieczeństwa. Prosimy również o przeprowadzenie w najbliższym możliwym czasie wizji lokalnej naszej ulicy, aby unaocznić fakt, jak wielkim błędem byłoby pominięcie zjazdu.
Art. 32. 1. Konstytucji Rzeczypospolitej Polski brzmi: "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawdo do równego traktowania przez władze publiczne". Jako mieszkańcy ulicy Nałkowskiej uważamy, że nie jesteśmy na równi traktowani w odniesieniu do innych mieszkańców miasta Ostrołęki. Prosimy o przychylne rozpatrzenie naszej petycji.
 
Petycja została złożona w Urzędzie Miasta 3 lutego 2020 roku.
 
INTERWENCJA RADNEGO
 
W sprawie zjazdu interweniuje również jeden z radnych. 5 marca złożył interpelację do prezydenta Łukasza Kulika.
 
- W ostatnim czasie docierają do mnie sygnały od mieszkańców ulicy Zofii Nałkowskiej, że w związku z prowadzeniem prac remontowych na odcinku wzdłuż dróg ulicy Ostrowskiej i ulicy Słowackiego nie przewidziano zjazdu z ulicy Słowackiego w ulicę Zofii Nałkowskiej - pisze radny Paweł Niewiadomski.
 
- W chwili obecnej w ramach prac remontowych zamontowane krawężniki są wyniesione ponad poziom umożliwiający dokonane zjazdu na ulicę Zofii Nałkowskiej. Brak obniżenia krawężników utrudni, wręcz ograniczy mieszkańcom ulicy Zofii Nałkowskiej oraz przedsiębiorcom prowadzących w tym miejscu działalność gospodarczą normalny dojazd do swoich nieruchomości z głównej arterii miejskiej - dodał radny.
 
Radny Naszej Ostrołęki wniósł o odpowiednie działania:
 
- Wnoszę o podjęcie działań w ramach nadzoru inwestorskiego mających na celu obniżenie krawężników do poziomu umożliwiającego zjazd z ulicy Słowackiego w ulicę Zofii Nałkowskiej - zakończył.
 
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~BIG LEBOWSKI, 10:10 07-03-2020,   84%
SZALENCY Z PLACU BEMA!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~stan., 15:58 07-03-2020,   100%
@~BIG LEBOWSKI  szalency ! to idioci
odpowiedz   •   oceń :  
~ros., 15:52 07-03-2020,   100%
Zlotousta pani byla radna od wielu lat obiecala budowe Z.Nalkowskiej a co zbudowala ;dla siebie chodnik ; kase brala przez wiele lat na koniec pobudowala wysoki kraweznik.
odpowiedz   •   oceń :  
~projektor, 08:08 08-03-2020,   0%
Na nowo budowanych drogach lub remontowanych nie powinno być LEWOSKRĘTÓW!!!
Co 200m jest rondo i to wystarczy.
Ruch byłby płynny i byłoby dużo bezpieczniej!
Na środku pomiędzy pasami ruchu postawić płotki lub zapory i nawet piesi nie będą zagrożeniem.
odpowiedz   •   oceń :  
~projektor, 08:09 08-03-2020,   0%
@~projektor przykład - część ul. Witosa
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Kalnedarz imprez
lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  1  2