Mieszkasz na osiedlu Stacja czy Sienkiewicza? Dziś lepiej zostań w domu!

Jak wynika z danych pochodzących z czujników systemu airly, które przed kilkoma dniami zainstalowane zostały w ośmiu punktach na terenie Ostrołęki, normy dla dwóch istotnych czynników – pm 2.5 i pm 10 zostały znacznie przekroczone. W przypadku osiedla Stacja ocena jakości powietrza wskazuje, że dziś lepiej zostać w domu. Normy dla wskaźników pm 2,5 zostały przekroczone o 460% a dla wskaźnika pm 10 o 366%.
Podobny poziom pyłów w powietrzu wykryły także czujniki zainstalowane na osiedlu Sienkiewicza. Tu również klikając w wskazania czujki widzimy rekomendację, by pozostać w domu. Stężenie pyłów pm 2,5 i pm 10 wynosi odpowiednio 384% i 334%.
Powody do unikania spacerów mają także mieszkańcy rejonów osiedla Padlewskiego, gdzie dopuszczalne normy zostały przekroczone o 268% (dla wskaźnika pm 2,5) i o 240% (dla wskaźnika pm 10).
Aktualne dane dotyczącej jakości powietrza w Ostrołęce sprawdzić można TUTAJ
Wasze opinie
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Zobacz również

Jakość powietrza w Ostrołęce pod stałym nadzorem

Kraska: W Ostrołęce jest serce Polski
![Polskie domy są coraz bardziej energooszczędne [WIDEO]](./luba//dane/pliki/obrazy/budowa_dom_icon.jpg)
Polskie domy są coraz bardziej energooszczędne [WIDEO]

Alert smogowy dla Ostrołęki i regionu

Nowoczesne kotły CO szansą na zdrowsze powietrze

Dzień dla zdrowych płuc w Ostrołęce. Bezpłatne badania spirometryczne

Podsumowanie policyjnej akcji „Smog”
Kalendarz imprez
Pn | Wt | Śr | Cz | Pt | So | Nd |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
9 | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
16 | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
21 | ![]() |
23 | 24 | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
30 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |