zdjecie 2252
2018-12-23T10:51:08+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Mikołaj nie zapomniał o dzieciach z Rzekunia i Troszyna [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Urząd Gminy w Rzekuniu
REKLAMA
3
2
2

Ponad 100 paczek trafiło w tym roku do dzieci z gmin: Rzekuń i Troszyn. Spotkania z Mikołajem odbyły się 18 i 19 grudnia w budynku Urzędu Gminy Rzekuń.

Paczki ufundowane przez Wójta Gminy Rzekuń oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Ostrołęce wręczył Mikołaj w asyście pomocników.

- Ja wiem, że to był prawdziwy Mikołaj bo takiego łatwo jest poznać po butach. Mikołaj ma duże i dorosłe buty jak ten, który dziś przyniósł nam pełno słodyczy. Słodycze to najfajniejszy prezent jaki można dostać. Nic na świecie nie jest tak słodkie jak one – cieszyła się siedmioletnia Nina, która wraz z siostrą, czteroletnią Leną otrzymały torby wypełnione smakołykami. Paczki były tak duże, że z trudem niosły je do mamy. Jednak żadna z dziewczynek nie chciała oddać ich mamie, jak mówiły paczki są największym skarbem i dowodem pamięci Mikołaja. - W tym roku byłyśmy bardzo grzeczne i Mikołaj o nas nie zapomniał, przywiózł prezenty specjalnie dla nas.

- Spotkania z Mikołajem to duża frajda dla naszych dzieci. Bardzo mocno przezywają ten dzień. Dla nas, dla rodzin to duże wsparcie i pomoc, zwłaszcza w okresie świątecznym, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni organizatorom. To tak, jakby i do nas, dorosłych przyszedł Mikołaj – tłumaczyła pani Anna, mama czteroletniego Błażeja.

Tradycyjnie każde dziecko w zamian za prezent musiało zaśpiewać piosenkę lub powiedzieć wierszyk. Nieśmiałym podpowiadał pomocnik Mikołaja wójt gminy Rzekuń Bartosz Podolak.

- Cieszę się mogłem uczestniczyć w tych spotkaniach. Każdy uśmiech dziecka, radość jaką widziałem w ich oczach, na twarzach utwierdza mnie jak potrzebne są takie przedsięwzięcia – zaznaczył Wójt. Na pewno pamięć radosnych twarzy dzieci pomoże rozświetlić te najkrótsze dni w roku – dodał. Spotkania z Mikołajem wnoszą wiele wartości – jak pamięć, przyjaźń i zaufanie w życie tutejszej społeczności.

W tegorocznym spotkaniu uczestniczył Andrzej Pieńkowski, przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rzekuniu. Mikołajowi pomagały asystentki rodziny: Milena Ścibek oraz Magdalena Choroszewska z OPS w Rzekuniu.

REKLAMA
Więcej o: Rzekuń, Troszyn, TPD, Mikołaj

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21 dk22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×