eOstroleka.pl
Polska,

Minister obrony Czarnogóry z wizytą w MON

REKLAMA
zdjecie 9637
Minister Obrony Narodowej, Antoni Macierewicz, fot. eOstroleka.plMinister Obrony Narodowej, Antoni Macierewicz, fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 9637

W czwartek, na zaproszenie ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza z oficjalną wizytą w Polsce przebywa minister obrony Czarnogóry Milica Pejanović - Minister obrony Czarnogóry z wizytą w MON

- Czarnogóra jest w procesie integracji uczestnictwa w NATO. Polska będzie podejmowała kwestie ratyfikacji tego procesu w Sejmie w przyszłym tygodniu. Jesteśmy przekonani, że ratyfikacja przejdzie skutecznie – mówił szef resortu Antoni Macierewicz.

Pani minister obrony Czarnogóry Milica Pejanović Đurišić podkreśliła, iż jest to bardzo waży okres dla Czarnogóry (…) Liczymy jako Czarnogóra, na wsparcie Polski jeżeli chodzi o dalszy proces ratyfikacji protokołu o przystąpieniu Czarnogóry, przez pozostałych członków NATO, tak abyśmy mogli współpracować już jako pełnoprawni partnerzy sojuszu, mimo że ta współpraca już od dłuższego czasu trwa na zasadach partnerskich.

Na spotkaniu poruszane były tematy dotyczące bezpieczeństwa oraz współpraca między Unią Europejską i NATO.

- Omówiliśmy w przeddzień szczytu NATO najważniejsze problemy, które nas wzajemnie łączą. Jest ich bardzo wiele. Są one związane zarówno z problemami migracyjnymi, jak i współdziałaniem także naszych gospodarek. Mamy wiele możliwości w przemyśle helikopterowym, ale także w innych dziedzinach naszej współpracy: szkolenia żandarmerii, szkolenia sił specjalnych, więc to współdziałanie w ramach NATO oraz bilateralne – powiedział szef polskiego MON.

Źródło: MON

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×