Młoda muzułmanka pobita w Łomży

Według wstępnych ustaleń, dwaj mężczyźni w wieku około 30 lat przechodząc obok młodej kobiety zaczęli zwracać się do niej w wulgarnych słowach, a następnie jeden z nich usiłował zerwać jej z głowy hidżab, czyli chustę zasłaniającą głowę. Po nieudanej próbie zerwania chusty, pobił kobietę, zerwał chustę i podeptał ją. Całości zdarzenia towarzyszył stek wyzwisk w kierunku muzułmanki.
Prokuratura Rejonowa w Łomży prowadzi śledztwo w sprawie publicznego znieważenia obywatelki Czeczenii z powodu jej przynależności narodowej, a także naruszenia jej nietykalności cielesnej. To nie pierwszy tego typu atak w Łomży, do podobnego incydentu doszło przed siedmioma laty, wtedy na ulicy pobito dwie muzułmanki z Czeczenii.
Czeczeni to najliczniejsza mniejszość narodowa zamieszkująca Łomżę. Od 2001 do 2015 roku istniał tam ośrodek dla uchodźców, w którym schronienie przed wojną we własnej ojczyźnie znajdowali głównie obywatele Czeczenii. Obecnie najbliższą placówką dla uchodźców jest ośrodek w Czerwonym Borze.
Zobacz również
Kalendarz imprez
| Pn | Wt | Śr | Cz | Pt | So | Nd |
| 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 1 | 2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 | 8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 | 14 | 15 |
16 |
17 |
18 | 19 |
20 | 21 |
22 | 23 |
24 |
25 | 26 |
27 | 28 | 29 | 30 |




![Kenijczycy zdominowali Półmaraton Kurpiowski [WIDEO, ZDJĘCIA]](./luba//dane/pliki/sport/m/polmaraton_zwyciezcy.jpg)


2
3
8