zdjecie 8073
zdjecie 8073
2021-11-23T12:25:00+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Młodzi filmowcy z Mazowsza z nagrodami

REKLAMA
REKLAMA
1
0
0

Znamy laureatów V edycji Mazowieckiego Konkursu Filmowego dla młodzieży w wieku 14-19 lat. W tym roku odbywał się on pod hasłem „Lubię…” nawiązującym do popularnego portalu społecznościowego. Grand Prix za film „Iść” zdobył Hubert Suchecki z Warszawy.

Organizatorami konkursu są samorząd województwa mazowieckiego oraz Warszawska Szkoła Filmowa. Głównym celem konkursu jest odkrywanie i rozwijanie talentów filmowych wśród młodych ludzi mieszkających na Mazowszu. Jak zauważa wicemarszałek Wiesław Raboszuk, udział w konkursie to dla początkujących twórców wielka szansa.

– W ten sposób mogą rozwijać się w dziedzinie sztuki filmowej, a także uczyć się opowiadać o ważnych dla siebie sprawach za pomocą obrazów. Są głosem swojego pokolenia, dlatego tym bardziej cieszy tak duża liczba zgłoszeń.

Zadaniem młodych artystów było stworzenie projektu filmowego, który w sposób pomysłowy, kreatywny i twórczy odnosił się do hasła tegorocznej edycji konkursu „Lubię…”. Młodzi artyści mogli pracować indywidualnie lub w grupach do 5 osób, a przygotowane filmy nie mogły być dłuższe niż 5 minut.

Spośród kilkudziesięciu nadesłanych prac jury w składzie: prorektor Warszawskiej Szkoły Filmowej ds. komunikacji i nowych mediów Ewa Maria Szczepanowska, wykładowca Andrzej Wolf oraz reprezentanci samorządu województwa mazowieckiego, wybrało cztery zwycięskie prace:

  • Grand Prix zdobył Hubert Suchecki, który zrealizował film „Iść”. Obraz jest starannie przygotowaną animacją, w której historia opowiedziana jest w sposób wciągający i zawiera w sobie wszystkie najważniejsze elementy dobrego kina – bohatera mającego cel, jego przemianę (droga, którą przemierza), trójaktową strukturę scenariusza i piękny finał, wzbudzający w widzu emocje i refleksję. Autor otrzyma bon zakupowy w wysokości 4 000 zł.
  • I wyróżnienie otrzymali Łukasz Bosiak i Michalina Borek, autorzy filmu „Co lubię”. Jury doceniło ich reportaż, w którym bezpośrednio wypowiedzieli się na temat tego, co lubią odwołując się do problemów otaczającej ich rzeczywistości, dokumentując to również sprawnie dobranymi materiałami medialnymi. W nagrodę trafią do nich bony zakupowe o łącznej wartości 2 000 zł.
  • II wyróżnienie trafiło do zespołu filmowego: Jakub Wieja, Mateusz Barański, Wiktor Gil oraz Filip Karpiński, za film „Czas”. Komisja konkursowa zwróciła uwagę na ciekawie zrealizowane podejście do tematu i przemianę bohatera ukazaną za pomocą pięknych zdjęć filmowych. Filmowcy będą mieli do dyspozycji bony zakupowe o łącznej wartości 1 000 zł.
  • Wyróżnienie Szkoły Filmowej powędrowało do twórców filmu „Czerwone Berety”: Juliana Stachowskiego, Julii Guzanek, Klaudii Lewandowskiej, Zuzanny Kubańskiej i Jakuba Drzewieckiego. Film doceniono za pomysł, widoczną pracę włożoną w realizację i kreatywne podejście do tematu, ukazane za pomocą artystycznych ujęć.
REKLAMA
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Kalendarz imprez
listopad 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×