2017-06-16T11:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Młodzi transportowcy i logistycy z „metalówki” odwiedzili MZK Ostrołęka [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. MZK Ostrołęka
REKLAMA
4
0
0
Przyszli logistycy i transportowcy – uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 odwiedzili Miejski Zakład Komunikacji w Ostrołęce. Wizyta ta pokazała im jak wygląda paca kierowców autobusów, zarządzających ruchem, spedytorów i logistyków. Być może to tu, po ukończeniu szkoły uczniowie skierują swoje kroki w poszukiwaniu pracy.

Podczas wizyty w zajezdni należącej do MZK Ostrołęka, młodzieżą z ZSZ nr 1 opiekowała się prokurent spółki – Edyta Korytkowska. Młodzież zapoznała się m.in. z funkcjonowaniem nowoczesnej i ekologicznej myjni automatycznej wyposażonej w innowacyjne filtry do odzyskiwania wody.

Podczas zwiedzania pomieszczeń warsztatowych była możliwość zapoznania się ze stanowiskiem do przechowywania i utylizacji odpadów płynnych, stanowiskiem do wymiany ogumienia, czy nowoczesnym stanowiskiem do kompleksowej kontroli pojazdów.

Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie dyspozytorni. Tu dyspozytor opowiedział o funkcjonowaniu systemu nawigacji komunikacji miejskiej oraz przedstawił monitor śledzący aktualną pozycję autobusów w mieście. Potem na Sali konferencyjnej Dyrektor ds. Przewozów – Włodzimierz Roman zaprezentował funkcjonowanie zakładu od strony strategiczno – logistycznej, przedstawił działanie programu do codziennej pracy - TARAN-MUNICOM, na którym tworzy harmonogram pracy dla kierowców.

W dalszej części spotkania pracownicy spółki z działu Przewozów – Mirosław Zięba oraz Kamil Mamątow opowiedzieli o logistyce podczas wyznaczania linii autobusowych, o rozkładach jazdy, o zasadach działania monitoringu wizyjnego oraz o wszystkich nowinkach technologicznych funkcjonujących w spółce a ułatwiających pasażerom korzystanie z komunikacji miejskiej.

Na koniec prezes – Ryszard Chrostowski podsumował spotkanie, podziękował wszystkim za uwagę oraz zaprosił młodych ludzi do korzystania z publicznego transportu zbiorowego w naszym mieście.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  1