eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Lelisie na Sesji Rady Gminy [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1901
fot. Urząd Gminy Lelisfot. Urząd Gminy Lelis
REKLAMA

Ostatnia sesja Rady Gminy w Lelisie miała wyjątkowy przebieg - do udziału w obradach zaproszono uczniów ze Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lelisie.

W trakcie sesji, uczniowie mieli szansę zadać pytania wójtowi oraz radnym gminy. To niezwykłe doświadczenie pozwoliło młodzieży lepiej zrozumieć funkcjonowanie samorządu lokalnego, a także wyrazić swoje spojrzenie na sprawy dotyczące ich miejscowości.

Wójt Stefan Prusik podkreślił wagę zaangażowania młodych ludzi w życie społeczności lokalnej. Był pod wrażeniem ciekawości uczniów. To ważne, aby młode pokolenie miało świadomość, że ich głos i opinia są istotne dla rozwoju gminy.

Po zakończeniu sesji uczniowie otrzymali drobne upominki. Dodatkowo, wszyscy zebrani, zarówno radni, wójt, jak i uczniowie, wykonali wspólne zdjęcie, które będzie pamiątką tego wyjątkowego spotkania.

Pani dyrektor Marta Trzcińska wyraziła radość z udziału uczniów w sesji, podkreślając, jak ważne jest, aby młodzi ludzie mieli szansę uczestniczyć w procesach decyzyjnych na poziomie lokalnym.

Spotkanie to z pewnością będzie miało pozytywny wpływ na rozwój świadomości obywatelskiej młodzieży i zainspiruje ich do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym gminy również w przyszłości.

Źródło: Urząd Gminy Lelis
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×