zdjecie 145
zdjecie 145
2020-02-06T12:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Młodzieżowa Rada Miasta pobudziła rówieśników! Radny ocenia ich działalność: To bardzo fajny pomysł

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
4
2
27
- Trzeba pamiętać, że muszą przyjść kolejni młodzi, fajni społecznicy, którzy będą chcieli się udzielać dla miasta. Czym więcej ich będzie, tym nasze miasto będzie piękniało - tak radny Mariusz Mierzejewski komentuje dotychczasową działalność Młodzieżowej Rady Miasta. Według niego, powołanie rady było dobrym pomysłem.
 
Na ostatniej sesji rady miasta radni przyjęli jednogłośnie program wprowadzający Ostrołęcką Kartę Młodzieży. Przewodniczący klubu radnych Bezpartyjne Miasto mówił o tym programie na antemie Radia Nadzieja.
 
- Inicjatywa bardzo ładna, kolegi naszego z rady Pawła Niewiadomskiego, który bardzo mocno wspiera młodzieżową radę, jest w bliskim kontakcie z młodzieżą. To jest bardzo fajne, że kolega radny objął taką swoją opieką młodzież, która się angażuje w sprawy samorządowe - mówił radny Mariusz Mierzejewski.
 
Wymieniał także zalety współpracy z młodzieżą:
 
- Po pierwsze, że tym młodym ludziom chce się przyjść na sesję, posłuchać tego co się dzieje. Dwa, że chcą diagnozować różne problemy, starają się być osobami, które są liderami, starają się w tych sprawach wypowiadać, dać ten głos młodych ludzi. Chcą się mobilizować, poświęcają swój czas. Młody człowiek ma wiele innych atrakcji, które mogłyby go zająć, a ci młodzi ludzie chcą wejść w te sprawy, te problemy lokalne, które nie są łatwe - podkreślił.
 
Wspomniał także o akcji, jaką zorganizowała ostrołęcka młodzież w reakcji na nieoficjalne doniesienia rozchodzące się szybko po szkołach. Jako jedne z nielicznych mediów w regionie opisywaliśmy tę akcję, co stało się powodem propagandowego ataku na nasz portal. Do akcji wkroczyło wiele osób, w tym jeden z największych ostrołęckich internetowych trolli, tylko czasami podpisującym się swoim własnym nazwiskiem. Skończyło się tym, że Urząd Miasta potwierdził nasze informacje. To już jednak przeszłość, a radny Mierzejewski twierdzi, że działalność ostrołęckiej młodzieży jest jak najbardziej pozytywna.
 
- Całkiem niedawno młodzi ludzie zaangażowali się w kwestię pomocy uczniom. Niedawno była taka akcja obrony praw uczniów tutaj w Ostrołęce (...) To bardzo fajny pomysł, że ta rada powstała i wydaje mi się, że każda incjatywa pro-pomocowa dla młodych ludzi, żeby byli bardziej aktywni, jest jak najbardziej korzystna. Trzeba pamiętać, że muszą przyjść kolejni młodzi, fajni społecznicy, którzy będą chcieli się udzielać dla miasta. Czym więcej ich będzie, tym nasze miasto będzie piękniało - w różnych aspektach - powiedział.
 
Całą rozmowę redaktora Sebastiana Kamińskiego z radnym Mariuszem Mierzejewskim odsłuchacie poniżej:
 
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×