zdjecie 473
2019-06-25T20:58:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Mobilizacja! Czteromiesięczny Albert z gminy Olszewo-Borki potrzebuje naszej pomocy

REKLAMA
REKLAMA
6
0
1

Zachęcamy do włączenia się w akcję pomocy dla czteromiesięcznego Alberta Gąski z Nowej Wsi w gminie Olszewo-Borki. Chłopczyk urodził się z niezwykle rzadką wadą genetyczną, a w serwisie pomagam.pl ruszyła już zbiórka funduszy na zakup niezbędnych sprzętów medycznych. Cel - 10 tysięcy złotych.

Albert urodził się z zdiagnozowaną rzadką wadą genetyczną, która fachowo nazywa się TETRALOGII FALLOTA ze zrośnięciem zastawki płucnej, ubytkiem w przegrodzie międzykomorowej. Największym problemem jest skrajna hipoplazja tętnicy płucnej z uzależnieniem ukrwienia płucnego od naczyń krążenia bocznego, co oznacza że Albertowi nie rozwinęła się tętnica płucna a tlen do płuc dostarczany jest tak zwanym przewodem botalla, który u zdrowego dziecka zamyka się w ciągu 48 godzin po urodzeniu. Na świecie żyje bardzo mało osób z tą chorobą!

Albert pierwsze dwa miesiące swojego życia spędził w Centrum Zdrowia Dziecka na oddziale Neonatologii Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Warszawie. Obecnie przebywa w domu ze swoimi rodzicami I czwórką starszego rodzeństwa. Albert, to taki mały wojownik, który stara się samodzielnie oddychać, lecz to nie wystarczy, wymaga biernej tlenoterapii, odstawienie tlenu powoduje sinice, która w konsekwencji może doprowadzić do skrajnego niedotlenienia mózgu a w skrajności do utraty życia.

Koszt całego leczenia I finansowania operacji Alberta jest jeszcze nie znany rodzicom, na chwilę obecną trwają konsultacje ze specjalistami zarówno w Polce, jak i za granicą. Dzięki hospicjum Albert posiada stacjonarny koncentrator tlenu, jednak jego zależność od tlenu powoduje, że na wyjazdy na badania i wizyty kontrolne potrzebny jest mobilny koncentrator tlenu i pulsoksymetr, koszt takich sprzętów medycznych to około 10 000 złotych.

Dlatego też zachęcamy do włączenia się w akcję charytatywną dla chłopca na stronie pomagam.pl - TUTAJ.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21 dk22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×