zdjecie 473
2019-04-16T11:15:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Mobilizacja! Pomóżmy dziewczynce z naszego regionu. Potrzeba 100 tysięcy złotych

REKLAMA
REKLAMA
1
0
5

Zachęcamy do pomocy Darii - dziewczynce z powiatu ostrołęckiego, która na początku marca uległa ciężkiemu wypadkowi. Każda złotówka się liczy, a do zebrania jest 100 tysięcy złotych. Przed Darią długa i kosztowna rehabilitacja. Wszyscy mamy jednak nadzieję, że wróci do zdrowia.

- Na naszą pięcioletnią Darię spadły ciężkie drzwi od pomieszczenia gospodarczego.  Cały impet uderzenia poszedł w główkę. Żadnego złamania kończyn, nic, tylko główka. Ratownicy po przyjeździe od razu wiedzieli że sprawa jest poważna i wezwali drugą karetkę. Szybki transport do szpitala  śmigłowcem do Warszawy. Natychmiastowa operacja krwiaka po prawej stronie głowy i nerwowe oczekiwanie. Minuty przerodziły się w godziny. Pierwsza tomografia i słowa lekarzy, które na zawsze zostaną nam w głowie „nie wiem czy Pani córka dożyje następnej tomografii, ma 20% szans na przeżycie” - opisują rodzice.

Dziewczynka pokazała, że jest waleczna. Nie pierwszy raz. Daria urodziła się w 32 tygodniu i od pierwszych chwil życia pokazała jaka jest waleczna. Bardzo szybko dorównała rówieśnikom i rozwijała się bardzo dobrze.

- Nasza córeczka już półtora miesiąca jest w śpiączce. Otwiera oczko, ale na razie jest to puste spojrzenie. Wiemy, że słyszy nasz głos, ale nie wiemy czy widzi. Lekarze nie są pewni czy kiedykolwiek się obudzi, ale powtarzają też, że mózg dziecka jest bardzo plastyczny i nie da się niczego przewidzieć - czytamy w opisie zbiórki.

Dalsze leczenie i rehabilitacja dziewczynki niosą za sobą duże koszty.

- Zwracamy się do wszystkich osób dobrej woli o pomoc. Przed nami długa, kosztowna droga.  Oboje pracujemy, jednak nasze zarobki nie pozwalają nam na sfinansowanie rehabilitacji. Naszym marzeniem jest aby Daria poszła z rówieśnikami do normalnej szkoły i znowu była tą uśmiechniętą i radosną dziewczynką - proszą rodzice dziewczynki.

TUTAJ MOŻECIE POMÓC MAŁEJ DARII

Do dzieła! Dotychczas zebrano 22 tysiące złotych z potrzebnych 100 tysięcy. Zachęcamy, by pomóc w potrzebie.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21 dk22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×