2015-06-21T16:07:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Moc atrakcji dla mieszkańców Ostrołęki na Festynie Dworcowym [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA

Ulewny deszcz nie powstrzymał mieszkańców Ostrołęki, którzy tłumnie wzięli udział w festynie dworcowym, który odbył się na osiedlu Stacja. Organizatorzy przygotowali dla nich mnóstwo atrakcji - były przejazdy szynobusem, loterie i konkursy oraz wystawa zbiorów kolejowych.

Od rana ostrołęcki dworzec kolejowy tętnił życiem - na placu dworcowym rozstawiona została scena, a teren przyozdobiły również stoiska z pamiątkami. Również sam budynek dworca kolejowego zmienił się nie do poznania, znalazły się  nim wystawy (m.in. czapek kolejowych oraz kalendarzy), a także duża makieta kolejowa, po której jeździła kolejka. Po raz pierwszy od wielu miesięcy można było również zobaczyć otwartą kasę dworcową, gdyż rozdawane były tam bezpłatne wejściówki na przejazdy szynobusem.

To właśnie kursy między Ostrołęką a Śniadowem stanowiły największą atrakcję kolejową niedzielnego festynu. Kolejarze zaplanowali trzy przejazdy tam i z powrotem, lecz już przed pierwszym startem w kasie rozdawano bilety dopiero na trzeci kurs. Wejściówki rozchodziły się jak świeże bułeczki, co widać było również po frekwencji w pociągach. Szynobusy były wypełnione do ostatniego miejsca, a załoga pokładowa zadbała o świetną atmosferę przejazdów, organizując konkursy z nagrodami. Warto dodać, że przejazd do Śniadowa jest kursem unikalnym, gdyż pociągi rejsowe z Ostrołęki kursują jedynie w kierunku Tłuszcza.

- Dla mnie przejazdy pociągiem to nie pierwszyzna, lecz dla dzieciaków to wielka frajda. Mój pięcioletni syn przeżywa szczególnie tę podróż, jest to dla niego pierwsza jazda pociągiem - powiedziała nam pani Justyna, mama Kacpra, który bacznie rozglądał się po całym składzie.

Festyn dworcowy był także wyjątkowym przedsięwzięciem dla przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Jerzego Grabowskiego. Nie od dziś wiadomo, że Grabowski to nie tylko pracownik kolei, ale także wielki jej pasjonat. Widać było to podczas festynu, kiedy to przewodniczący osobiście doglądał wszystkich szczegółów, przechadzając się wśród mieszkańców ubrany w służbowy mundur. Dodajmy również, że jedną z wystaw, które zaprezentowane zostały w budynku dworca, stanowiły zbiory właśnie Jerzego Grabowskiego.

Festyn dworcowy zakończy się koncertem Basty, jednego z najpopularniejszych zespołów disco polo w kraju. Początek występu zaplanowano na godzinę 21.30. Zapraszamy na koncert, jak również do obejrzenia galerii zdjęć z tegorocznych atrakcji festynu.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
wrzesień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30  1  2  3  4