2014-12-12T15:49:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

MOPR podsumował projekt „Wracam na rynek pracy”

REKLAMA
fot. Urząd Miasta Ostrołęki
REKLAMA

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Ostrołęce zorganizował konferencję podczas której zostały podsumowującą projekt „Wracam na rynek pracy”. W konferencji wzięli udział uczestnicy i uczestniczki projektu oraz zaproszeni goście: Janusz Kotowski -  Prezydent miasta Ostrołęki, Grzegorz Płocha - Wiceprezydent miasta Ostrołęki, Jerzy Grabowski - Przewodniczący Rady Miasta, Elżbieta Mech - Kierownik Oddziału Zamiejscowego Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Projektów oraz przedstawiciele lokalnych mediów i pracownicy MOPR w Ostrołęce.

Celem zorganizowanej konferencji było promowanie i przedstawienie, w formie prezentacji multimedialnej, zastosowanych Instrumentów Aktywnej Integracji w kontraktach socjalnych i Umowach Programu Aktywności Lokalnej. Instrumenty te umożliwiły skierowanie kompleksowego wsparcia do 120 uczestników projektu „Wracam na rynek pracy”. Prezentację uzupełniły zdjęcia z przebiegu projektu, które wzbudziły, zwłaszcza w uczestnikach projektu, dużo pozytywnych emocji  i miłych wspomnień.

Po 8 miesięcznej  intensywnej pracy, pomimo wielu problemów życia codziennego i różnych ograniczeń, uczestniczkom i uczestnikom projektu udało się odnieść sukces. Świadomość, że można sobie poradzić w sytuacjach trudnych, samodzielnie pokonać wiele trudności, i uwierzyć przede wszystkim w to, że warto pracować nad sobą, w konsekwencji  pozytywnie przekłada się na aktywny powrót na rynek pracy, co jest głównym celem projektu „Wracam na rynek pracy”.

Z wypowiedzi uczestników i uczestniczek projektu wywnioskować można, że wszystkie działania projektowe były skuteczne, przyniosły wiele pozytywnych zmian w ich życiu. Jednak najbliższa przyszłość i dbałość o własny rozwój  zweryfikuje efektywność i trwałość osiągniętych rezultatów. Pani Dyrektor Elżbieta Mierzejewska Nicewicz, wręczyła uczestnikom i uczestniczkom projektu  zaświadczenia potwierdzające udział  w ww. projekcie, życząc, aby osiągnięte sukcesy trwały i umożliwiły im poprawę sytuacji życiowej.Z

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Ostrołęce realizując projekt „Wracam na rynek pracy” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki zyskali wiele - przede wszystkim dodatkowe doświadczenia, które są tak ważne w nowej perspektywie projektów współfinansowanych z Unii Europejskiej.

REKLAMA
Kalnedarz imprez
lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  1  2