eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Most kolejowy będzie zdemontowany! I tu pojawia się problem... ze ściekami!

REKLAMA
zdjecie 933
zdjecie 933
REKLAMA

Most kolejowy w Ostrołęce zostanie zdemontowany podczas rewitalizacji linii w kierunku Szczytna. Tu pojawia się problem, bowiem jest do niego przytwierdzona pewna instalacja, której brak jest niemalże niemożliwy. Jak pogodzić interesy miasta i kolei? Nad tym trzeba będzie mocno się zastanowić.

Podczas sesji rady miasta prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik postanowił podzielić się nowiną, choć niekoniecznie optymistyczną. Swój kryzys ściekowy miała już Warszawa, a teraz okazuje się, że może go mieć także Ostrołęka. Trzeba znaleźć rozwiązanie na czas, w którym zdemontowany będzie most kolejowy. Dlaczego?

- W związku z remontem linii przez most kolejowy, to firma, która będzie remontowała linię, całkowicie demontuje most kolejowy, konstrukcja mostu będzie całkowicie zdemontowana. Problemem dziś jest to dla nas, że pod ten most jest podwieszona rura, którą, zgodnie ze statystykami, około 260 metrów sześciennych nieczystości na dobę jest pompowanych do naszej oczyszczalni ścieków. I tego mostu nie będzie przez rok. No to jak nie będzie mostu, to nie będzie pod co podwiesić tej rury. Teraz oczywiście rozmawialiśmy już wstępnie z prezesem, gdybyśmy chcieli zastosować rozwiązanie na przykład przekopu pod rzeką to jest 3 miliony złotych. Zostaliśmy o tym poinformowani 2 tygodnie temu podczas wizyty spółki zajmującej się przebudową linii, ale oni w swoim zakresie nie mają przebudowy naszej rury, która tam funkcjonuje. Dziś taki mamy problem - powiedział.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×