zdjecie 907
zdjecie 907
2019-02-23T17:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Most tymczasowy się sypie! Kiedy wymiana asfaltu? Prezydent odpowiada

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
4
4
22

Most tymczasowy w Ostrołęce jest w fatalnym stanie. Nawierzchnia jest popękana, spod asfaltu wystają druty zbrojeniowe, a kierowcy mają uzasadnione obawy przed jeżdżeniem obiema nitkami mostu. Interweniować postanowił radny Mariusz Popielarz, a prezydent przyznał, że wezwał wykonawcę do naprawy nawierzchni.

- Stan nawierzchni na przeprawie tymczasowej jest fatalny. Służby Pana Prezydenta nie robią nic w kierunku usunięcia wybojów, ubytków asfaltu. Brak dokonywania bieżących napraw powoduje, że stan nawierzchni ulega szybkiej degradacji. W ubiegłym roku dziury były łatane na bieżąco. Dlaczego obecnie prace naprawcze nie są prowadzone? - zapytał prezydenta Kulika radny Mariusz Popielarz z Koalicji Obywatelskiej.

W odpowiedzi radny usłyszał, że stan techniczny konstrukcji mostu oraz stan nawierzchni bitumicznej jest monitorowany... w sposób ciągły z przekazywaniem informacji o koniecznych naprawach do firmy Ostrada. Łukasz Kulik zaprzeczył także, jakby w ubiegłym roku dziury były łatane na bieżąco - stwierdził, że wykonawca przysępował do prac dopiero po licznych wezwaniach z Urzędu Miasta.

- Przy ocenie stanu nawierzchni oraz braku realizacji prac naprawczych należy wziąć pod uwagę ostatnio występujące zmienne i bardzo niekorzystne warunki pogodowe, które uniemożliwiały wykonanie prac bitumicznych, a nawet ich wykonanie w takich warunkach nie gwarantowało uzyskania poprawy stanu nawierzchni na dłuższy czas - napisał do radnego Popielarza.

Jest jednak światełko w tunelu. Wykonawca został zobowiązany do wymiany nawierzchni.

- Ze względu na zły, a nawet bardzo zły stan nawierzchni na moście od dolnej wody podjęto działania wzywające wykonawcę do wymiany całkowitej nawierzchni w jak najszybszym terminie, w sprzyjających warunkach atmosferycznych - podsumował prezydent.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×