2019-03-16T09:04:07+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Multimedialne Centrum Natura otwarte po przebudowie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
8
1
31
Najlepszy komentarz
~Piernik, 11:32 16-03-2019,   77%
Panie Kulikowski, tyle mądrości, tyle wiedzy, tyle erudycji i jakoś nikt pana nie docenił? Nie zatrudnił, nie powierzył kierowniczego stanowiska, może to jest powód goryczy? Dalej robi pan ramki do obrazów i lepi pierogi? Zamówiłem u pana kiedyś takie ramki do obrazu, termin przekładany kilka razy, ...
odpowiedz   •   oceń :  
Multimedialne Centrum Natura, prowadzone przez Fundację Drabina Rozwoju, doczekało się otwarcia po rozbudowie, jaka rozpoczęła się w 2016 roku. Efektownie wyglądający budynek został wczoraj uroczyście otwarty. Trzeba powiedzieć, że jest co podziwiać.

Dzięki dobudowaniu skrzydła centrum, powiększona została restauracja, pojawiły się pokoje dla gości, a także piękna sala widowiskowa. Na zewnątrz stanęła za to scena plenerowa. Tak intensywne prace nie mogły obyć się bez uroczystego otwarcia i podziwiania efektów. Dlatego wczoraj w Multimedialnym Centrum Natura tłumy gości z zapartym tchem obserwowały, jak zmienił się budynek.

Na gości czekała niespodzianka w postaci koncertu Moniki Borzym. Do Ostrołęki z tej okazji przybyła też znana aktorka Katarzyna Kołeczek. A już wkrótce w Centrum Natura kolejne atrakcje - organizatorzy zapowiadają m.in. koncert Natalii Kukulskiej czy ciekawe warsztaty kulinarne.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Marek Kulikowski, 11:03 16-03-2019,   23%
Po cichutku bez medialnego szumu i kolejnego i kolejnego otwarcia w obecności ministrów i premierów od siedmiu boleści i tysiąca nic nie wartych obietnic,  powstało prawdziwe centrum kultury na europejskim poziomie. Z dnia na dzień możemy się przekonać jak może wyglądać upowszechnianie kultury i nauki na najwyższym poziomie technicznym i merytorycznym. Wielkie brawa dla twórców i osób mających wizję i potrafiące zdobyć ogromne pieniądze na budowę Centrum i super nowoczesne wyposażenie.
Teraz niestety widać jak na dłoni jak wygłąda pozostała część ostrołęckiej kultury połączonej bez sensu w biurokratyczny moloch jakim jest OCK, bez wizji, bez pieniędzy,   przez lata  śpiącego w maraźmie przejadającego środki otrzymywane od miasta które wystarczały na pensje i utrzymanie budynków i niewiele więcej. Pan Piątkowski dla władz miasta był dyrektorem idealnym bo niczego nie chciał, o nic nie walczył i niczego nie potrzebował. Można tak rządzić kulurą przez osiemnaście lat? Można. Można zarabiać przy okazji tyle co Prezydent Miasta? Można . To samo dotyczy ostrołęckiej Galerii, która rozsypuje się na naszych oczach i wymaga natychmiastowego generalnego remontu bo po pierwsze miasto traci gigantyczne pieniądze na cieple które ucieka przez stare przedwojenne okna i dach bez jakiejkolwiek izolacji. O popękanych nieotynkowanych  ścianach i ogromnej szczytowej ścianie wiszącej na włosku bez połączenia z resztą ścian i stropów , pracowniach jak z wiejskiej świetlicy nawet nie warto pisać. Jeśli dyrekcja i kierownictwo OCK ciągle przez lata co tydzień na poniedziałkowych niekończących się naradach jak w prl owskim zjednoczeniu powtarzali Nic Nie Mogę, Nie Da Się, A Po Co, jednocześnie tracąc dziesiątki tysięcy na niweświetlaniu  niewygodnych filmów to mamy sytuację gdy brakuje podstawowego sprzętu multimedialnego i komputerowego bez którego upowszechnianie nowoczesnej kultury i sztuki jest niemożlliwe. Jak wygląda strona internetowa OCK, i jak są informowani zapraszani widzowie i uczestnicy imprez i wystaw?  Z prywatnego telefonu pana Zenka? Mnie już nikt nie zaprasza bo za krytyczne komentarze o stanie kultury w Ostrołęce: zostałem wykasowany z telefonu i listy mailowej Galerii Ostrołęka !!!
Można siedzieć cicho, niczego nie chcieć , o nic się nie starać... Jest to jakaś metoda, metoda trwania na ciepłej posadce, byle do emerytury.... Tyle tylko, że inni potrafią dzięki wydawałoby się szalonym pomysłom zdobyć giganyczne pieniądze z funduszy unijnych przeznaczonych na kulturę i naukę nieosiągalne dla zadłużonego miasta i stworzyć miejsce gdzie bez politycznej indokrynacji, jak w MŻW,  przyjdą ludzie stęsknieni za powiewem nowoczesności i kultury na światowym poziomie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:24 16-03-2019,   84%
@~Marek Kulikowski zgorzkniałość to marna przypadłość.
odpowiedz   •   oceń :  
~Kulik, 11:26 16-03-2019,   70%
@~Marek Kulikowski Poco tyle klekotasz kaszaniarzu ?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:37 16-03-2019,   65%
@~Marek Kulikowski Panu naprawdę brakuje kobiety. I normalnego, własnego życia...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:12 16-03-2019,   72%
@~Marek Kulikowski Opanuj się. Czy ten jad kiedyś z ciebie wyjdzie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Piernik, 11:32 16-03-2019,   77%
Panie Kulikowski, tyle mądrości, tyle wiedzy, tyle erudycji i jakoś nikt pana nie docenił? Nie zatrudnił, nie powierzył kierowniczego stanowiska, może to jest powód goryczy? Dalej robi pan ramki do obrazów i lepi pierogi? Zamówiłem u pana kiedyś takie ramki do obrazu, termin przekładany kilka razy, parę razy zamknięte, na końcu zapłaciłem słono i wysłuchałem narzekań... PRL pomyślałem. Później znalazłem innego fachowca, życzliwego, bez focha i narzekania, z rozsądnymi cenami. Może w tym leży jednak przyczyna, że do pana nikt nie dzwoni:) Zanim skrytykuje się innych może warto przyjrzeć się sobie...
odpowiedz   •   oceń :  
~Marek Kulikowski, 12:36 16-03-2019,   31%
@~Piernik W ostrółęckiej kulturze jest cudownie i dzieją się same wspaniałe rzeczy. Cud miód i malina a w OCK pracują wspaniali fachowcy i odwołanic Pana Piątkowskiego było zbrodnią i  pierwszym niewybaczalnym błędem  Prezydenta Kulika?  Poczekajmy do 1 kwietnia gdy powołany nowy dyrektor OCK obejmie swoje stanowisko. Jestem pewien, że wielu pracownikom nie będzid do śmiechu z powody Prima Aprylis.
odpowiedz   •   oceń :  
~Piernik, 12:59 16-03-2019,   91%
@~Marek Kulikowski Nie napisałem ani słowa o OCK, obecnym czy byłym prezydencie, tylko o swoim doświadczeniu zamawiania ramek i jakości tej usługi, być może pana rozgoryczeniu. Zachęcałem do refleksji.  Ale nożyce się odezwały w zupełnie innym tonie:) Rozumiem więc, że jednak to chyba pan się na stanowisko wybiera, a te wszystkie pochwalne komentarze nowej władzy i krytyka starej temu służyły...to jednak nieskomplikowany mechanizm. Więc już dziś napiszę: niech nam żyje nowy dyrektor OCK! Niech żyje, niech się święci 1 kwietnia!
odpowiedz   •   oceń :  
~Marek Kulikowski, 13:00 16-03-2019,   23%
@~Piernik Panie Piernik
Łatwo jest kłapać paszczą kryjąc się za pseudonimem. Mogłem to robić ale uważam , że pisanie pod własnym imieniem i nazwiskiem jest wyrazem odpowiedzialności za to co się pisze. Mam prawo do oceny ludzi i instytucji pracujących  za publiczne czy samorządowe pieniądze. Nigdy nie wywlekam osobistych rzeczy, nigdy nie oceniam kogoś prywatnie . Jeśli coś w życiu robiłem zawsze robiłem to na własne ryzyko i własną odpowiedzialność i za popełnione błędy płaciłem z własnej kieszeni. Również za brak kompetencji, własną głupotę i nierzetelność . Dotyczy to mojego życia i tego co robiłem przez wiele lat prowadząc działalność gospodarczą.
Proszę powiedzieć ile osób pracujących w tzw kulturze pod własnym  nazwiskiem odpowiedziało na moje krytyczne uwagi o tym jak funkcjonują ostrołęckie instytucje kultury czy muzea?  
odpowiedz   •   oceń :  
~Marek Kulikowski, 13:13 16-03-2019,   28%
@~Piernik Panie Piernik nigdzie się nie wybieram, czy Pan myśli , że jestem idiotą by uważać , że po tym co napisałem ktoś mnie przyjmie do pracy w kulturze? Pana Prezydenta widziałem raz w jego sklepie, drugi raz w kościele. Nigdy z nim nie rozmawiałem. Myśli pan że to wystarczy by zdobyć jakiekolwiek stanowisko?
odpowiedz   •   oceń :  
~Piernik na koniec, 13:33 16-03-2019,   80%
@~Marek Kulikowski Właściwie to już nie mam pytań. Pan napisał o swoim doświadczeniu z kulturą i ze sobą, ja o swoim doświadczeniu skorzystania z pana usług. W przeciwieństwie do pana, to co robią osoby związane z szeroką pojętą kulturą w Ostrołęce, oceniam pozytywnie. To często pasjonaci, ludzie oddani pracy, otwarci i życzliwi, pomocni. Pewnie nie idealni, jak każdy z nas. Tak ich postrzegam, mam prawo, czy też mi nie wolno mieć takiej oceny? I to by było na tyle. Życzę spokojnej soboty.
odpowiedz   •   oceń :  
~Marek Kulikowski, 14:32 16-03-2019,   20%
@~Piernik na koniec Pan ocenia ludzi w taki sposób ja w inny i nie chodzi mi o poszczególne osoby tylko o funkcjonowanie instytucji kultury. Można lubić każdego z osobna i krytycznie pisać o sposobie zarządzania kulturą która idealne nie jest. Pisząc o Centrum Natura i porównując z OCK miałem na myśli to że można inaczej, że można pozyskać wielkie pieniądze z Unii i je w bardzo sensowny sposób wykorzystać poszerzając ofertę kulturalną i edukacyjną w niespotykany w historii Ostrołęki sposób. Trxeba mieć pomysł, zdobyć środki i zachęcić ludzi do uczestnictwa pozbywając się starych nawyków i schematów funkcjonowania rodem z domu kultury  z poprzedniego systemu. Można uczyć w kółko dzieci tych samych tańców, uczyć malowania plakatówką , oklejać pudełka papierkami po cukierkach i nie widzieć , że świat pędzi jak szalony i co kilka lat wydarza się rewolucja w naszym codziennym życiu i naszym otoczeniu. Można zajęcia z dziećmi w domu kultury traktować jak terapię uzależnionych od internetu i korzystać z drucika, starego pędzelka i kawałka papieru ale czy jesteśmy w stanie osiągnąc poza zadowoleniem rodziców mających czyste sumienie że tak jak oni ich dzieci chodzą na takie same zajęcia ?  Trzydzieści lat to samo i tak samo?
odpowiedz   •   oceń :  
~anty gall, 11:47 16-03-2019,   100%
ile razy można toto otwierać
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:38 16-03-2019,   90%
@~anty gall Póki się niezkaszani
odpowiedz   •   oceń :  
~Marek Kulikowski, 18:02 16-03-2019,   38%
@~anty gall Skoro można było pozyskać kolejne środki pochodzące z funduszy norweskich i znacząco rozbudować Centrum to głupotą byłoby postawienie się w sytuacji: jak dla nas wystarczy. Niedawno rozmawiałem z Leszkiem Sokollem , który oceniając swoją długoletnią prace w kulturze i pobyt w Ostrołęce powiedział, że przez cały czas spotykał się z  komentarzami i oceną swoich czasami szalonych pomysłów:  Panie Leszku jak na Ostrołękę wystarczy. Wystarczy pozostańmy przy tym co mamy. Po co robić rzeczy które przekraczają nasze dzisiejsze potrzeby i możliwości.
Gdy powstało Centrum Natura od samego początku spotykało się z identyczną reakcją. Ludzie po co wydawać tyle milionów euro na coś co zostało zbudowane w lesie poza miastem gdzie wrony zawracają i nikt normalny nie przyjdzie a dzieci trzeba będzie dowieźć pekaesem jak do teatru we Warszawie. Ile się musieli nasłuchać podobnych komentarzy twórcy i pomysłodawcy nietrudno zgadnąć...  Na całe szczęście racja jest po ich stronie i dzięki nim zyskała Ostrołęka coś co gdyby było wymyślone przez miejskich urzędników czy polityków nigdy by nie powstało bo było poza schematami prowincjonalnego i zaściankowego myślenia opartego na krótkiej perspektywie tu i teraz. Dlaczego podczas rządów Prezydenta Kotowskiego nie pozyskano znaczących środków na rozwój miasta i miejskich projektów? Poza oczywistą niechęcia do tego co unijne, poza zwykłą nieudolnością w pisaniu wniosków o dotacje doszedł jeszcze jeden czynnik: urzędnicy którzy przyznają środki lubią je przyznawać na ciekawe projekty odbiegające od zwykłej sztampy i bylejakości. Im ciekawszy projekt i im większe pieniądze tym łatwiej je zdobyć. Na byle co nikt nie da pieniędzy!!!  Czy dyrektor OCK wraz z pracownikami oprócz małej sali kinowej wymyślili coś równie spektakularnego jak Centrum Natura? Jeśli problemem jest wymiana przedwojennego okna w Galerii,  zakup laptopa czy sprawnej drukarki lub zabezpieczenie schodów to czy można mówić o czymś co sprawi , że zostaniemy zauważeni w Polsce. Zostaliśmy zauważeni w inny sosób,  o cenzorskich zapędach Piątkowskiego było głośno w całej Polsce i poza nią.  Czy ktoś taki mógł wymyśleć inne rzeczy? Czy mogli mu pomóc wiernopoddańczy pracownicy bojący się o swoje liche marnie płatne przez wiele lat posadki, szemrający po kątach ?
odpowiedz   •   oceń :  
~Barbara, 12:47 16-03-2019,   50%
A gdzie zdjęcie odnowionego budynku  i otoczenia itd. ? Czy cos przeoczyłam ? Te zdjęcia nie wiele mówią o wielkim osiągnięciu
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:51 16-03-2019,   100%
@~Barbara NA kamerce są
odpowiedz   •   oceń :  
~gosc, 13:36 16-03-2019,   60%
juz mam swoje lata i nie najlepszy wzrok i nie widze na tym uroczystym otwarciu naszych miejskich wlodarzy a o ile dobrze mysle to  uwazam,ze nasi prezydenci powinni byc najwazniejszymi goscmi bo przeciez ten obiekt znajduje sie na terenie miasta Ostroleki a nie powiatu?
odpowiedz   •   oceń :  
~Kulik, 16:52 16-03-2019,   88%
@~gosc Ma terenie kaszanołęki
odpowiedz   •   oceń :  
~Susa, 15:14 16-03-2019,   50%
Kubeł, człowieku, rozepnij ten guzik w marynarce, bo aż po oczach daje...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:50 16-03-2019,   75%
@~Susa To od promieniowania kaszanki
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:25 16-03-2019,   100%
Ile razy będziecie to otwierać?  Otwarcie już było...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:25 16-03-2019,   100%
Tyle razy ile puszczali klera
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:45 16-03-2019,   75%
Gdzi tu natura ja widzę tylko beton.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:23 16-03-2019,   84%
Kiedy otwarcie domu kleczkowskiego?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:36 16-03-2019,   60%
To centrum to architektoniczny koszmarek, góra betonu.

A otwierane toto już było, ponad 2 lata temu: http://zdjecia.eostroleka.pl/fotoreportaze/uroczyste-otwarcie-multimedialnego-centrum-natura-i-kina-5d-360-stopni-12122016-9652/zdjecie-387621.html
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:27 16-03-2019,   100%
Otwierają  nowy ogrodniczy
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:19 16-03-2019,   86%
Kulikowski  pseudo fachowcu  od wszystkiego.  Najpierw dowiedz się  na czym polega funkcjonowanie  instytucji. Skup się  na ramkach.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:29 16-03-2019,   100%
Skupiam się na oświadczeniu majątkowym
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 07:54 17-03-2019,   100%
Kulikowski frustracje, to że w życiu ci nie wyszło , to twój  problem. Kogo interesują wizje po kieliszku. Powinieneś  startować  w konkursach  tyle jest ponad do wzięcia. Tylko nikt  cie  nie chce. Ciekawe dlaczego.
odpowiedz   •   oceń :  
~Barbara, 14:12 17-03-2019,   100%
Bardzo kibicuję MC Natura, bo idea jest piękna, ale otwarcie nie zrobiło na mnie wielkiego wrażenia. Monika Borzym postarała się o dobór związanych z naturą niektórych tekstów, ale sama przyznała, że bez wsparcia choćby perkusji ( o saksofonie nie wspomnę) jej charyzmatyczny głos nie wybrzmiał, jak mógłby. A tak cudownie śpiewała tam Justyna Cwalińska z zespołem MC Kwadrat… Konferansjerka zupełnie nas zlekceważyła, uznała zapewne, że nie musi nawet zapamiętać tytułu jedynego wiersza… Zabrakło mi nawiązania do zorganizowanego właśnie 15.03 strajku młodzieży świata dla przyszłości Ziemi oraz choćby elementów przyrody (śnieżynki, kamienie, żyłkowania liści itp. ) w oprawie świetlnej. Oby właścicielki znalazły ludzi z charyzmą, którzy autentycznie kochają naturę i potrafią się tym podzielić. Nie wiem, czy przenoszenie Warszawy do Ostrołęki się u nas sprawdzi, bo i ceny jakby warszawskie… Pozdrawiam.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Kalnedarz imprez
luty 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  1