eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Multimedialne Centrum Natura pięknieje. Budynek ozdobił zjawiskowy mural [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Oryginalny mural nawiązujący do wolności ozdobił budynek Multimedialnego Centrum Natura. Grafika muralu to ludzka twarz wypełniona krajobrazem lasu, z którego wylatują ptaki. Jest to dzieło Tomasza Jędrczaka oraz studentów ASP.

Oficjalna prezentacja nowego muralu, który powstał na budynku Multimedialnego Centrum Natura odbyła się we wtorek, 6 grudnia. Grafika muralu to ludzka twarz wypełniona krajobrazem lasu, z którego wylatują ptaki. Opowieść namalowana na jednej ze ścian obiektu dotyczy życia w zgodzie z naturą. Celem jest pokazanie jak ważne jest dbanie o zwierzęta i ochronę przyrody.

Prezentowane treści mają przekaz wielokulturowy, akcentują mocno wolność, tolerancję, przeciwdziałanie dyskryminacji oraz pokoju na świecie. Multimedialne Centrum Natura jest interdyscyplinarnym obiektem, którego celem jest łączenie Natury i Kultury, uświadamianie jak człowiek wpływa na przyrodę i sztukę oraz jak one wpływają na nasze życie. Mural całkowicie wpisuje się w nasze cele i idee.

- mówi Dorota Drozdowska-Szymborska, prezes zarządu Fundacji Drabina Rozwoju.

Grafika prezentowana na muralu nie jest przypadkowa. W Ostrołęce łączą się dwa ważne obszary specjalnej ochrony ptaków sieci Natura 2000 Dolina Narwi i Omulwi. Ogromnym walorem przyrodniczym tego regiony są właśnie ptaki - kraska zwyczajna, zimorodek, jaskółka dymówka.

Mural wykonał Tomasz Jędrczak, artysta pochodzący z Łodzi. Malowaniem murali zajmuje się od ponad 20 lat. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt prac na ścianach bloków należących do spółdzielni, pergoli osiedlowych, budynków placówek oświatowych. Do udziału przy tworzeniu muralu w Ostrołęce zaangażował także studentów Akademii Sztuk Pięknych.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12  13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19  20  21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30 dk31
×