eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Multimedialnego Centrum Natura zaprasza na KONCERT MICHAEL JONES & ZESPÓŁ MANDORLA/ SONOS SACRIS

25 lutego o godz. 19:00 zapraszamy Państwa do Multimedialnego Centrum Natura na KONCERT MICHAEL JONES & ZESPÓŁ MANDORLA/ SONOS SACRIS – Pieśni Świata Partnerem Wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego., Mazowsze serce Polski MANDORLA (z włoskiego: migdał) – w sztuce oznacza owalną aureolę otaczającą postać. Symbolizuje i podkreśla jej boską naturę. Zespół chce być jak mandorla: uświęcać i być uświęcanymi przez muzykę. Połączyła ich tajemnicza moc muzyki, jej przenikanie w przestrzeni fizycznej, intelektualnej i metafizycznej. Sonos sacris – Święte dźwięki to pieśni z różnych zakątków świata.

To pieśni duchowe, folkowe, dawne, współczesne, odnalezione w kulturach: polskiej, ukraińskiej, celtyckiej, afrykańskiej, sefardyjskiej, bałkańskiej, tybetańskiej. Pieśni znane i nieznane... jak to, co najważniejsze, pozostające w nas jako znane i nieznane zarazem...

Wystąpią:

Michael Jones – multiinstrumentalista pochodzący z Anglii a obecnie mieszkający w Polsce. Ceniony muzyk sesyjny, współpracował z Katarzyna Gaertner, Fiolką Najdenowicz, Grzegorz Ciechowski, Leszkiem Biolikiem, Wojtkiem Sewerynem, Nigelem Kennedy, Natalia Kukulska, Anita Lipnicka, Julia Pietrucha, Daria Zawiałow, Markiem Stryszowskim, Kiniorem, T Love, Sidney Polak, Wassail, Okularsy Antidepresjon etc. Na co dzień występuje z Max Klezmer Band, Ula Makosz, Luka Mazur Quartet i Mandorla Marzena Lamch – Łoniewska - wokalistka, instrumentalistka, pedagog, aktorka, kompozytorka muzyki do spektakli i piosenek. Współpracowała m.in. z: Januszem Yaniną Iwańskim, Mietkiem Szcześniakiem, Lorą Szafran czy Marcinem Pospieszalskim. Stale współpracuje z Teatrem im. Adama Mickiewicza w Częstochowie (od 1997 r. przygotowanie wokalne aktorów i udział w spektaklach), Teatrem „A” z Gliwic (liczne spektakle muzyczne, nagrania audio i wideo), Teatrem “Bez Reszty” ( spektakle z autorską muzyką do tekstów Księgi Koheleta, “Bajka o Piracie Szprocie”, “Gdzie jest Święty Mikołaj” i inne), Teatrem Małym w Łodzi ,Teatrem Dzieci Zagłębia w Będzinie etc. Prowadzi seminaria z emisji głosu na wielu uczelniach (m.in.2008-warsztaty wokalne dla studentów PWSTiTV w Łodzi na kierunku aktorskim pod opieką Wojciecha Malajkata).

Marcin Lamch -kontrabasista, gitara basowa, współzałożyciel zespołu KaPeLa Trio. Zespół został zauważony i wyróżniony na konkursie „Jazz Juniors” w Krakowie. Następnie Trio podjęło współpracę z doświadczonym gitarzystą Januszem „Yaniną „Iwańskim, czego efektem są 3 albumy oraz liczne koncerty na festiwalach w Polsce i za granicą. W roku 2003 KaPeLa Trio nawiązała współpracę z wybitnym trębaczem freejazzowym, Andrzejem Przybielskim- w efekcie powstała płyta zawierające autorskie kompozycje. Następne lata to m.in. współpraca z duetem Lipnicka&Porter, Martyną Jakubowicz, VooVoo. W roku 2009 został zaproszony do współpracy przez Stanisława Soykę, z którym współpracuje do dnia dzisiejszego. W roku 2010 do swojego zespołu zaprasił go Jarosław Śmietana. W międzyczasie tworzył również muzykę do spektakli teatralnych - Polowanie na łosia”, „Kohelet, czyli świt doczekany”, oraz zajmuje się aranżacją i produkcją muzyczną.

Podczas koncertu usłyszymy takie utwory jak: Tri Martolod-pieśń bretońska, Rybicka -polska pieśń ludowa, Oh Death -pieśń angielska, Scarborogh Fair- tradycyjna pieśń angielska, Mama Gaja-pieśń Polska, Kothbiro- pieśń z Afryki, Matulu Moja-polska pieśń ludowa, Oj,Bida- polska pieśń ludowa, Ala Nana - pieśń sefardyjska, czy Nur Brennur - pieśń farelska.

Bilety

https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-1413-michael-jones-zespol-mandorla-sonos-sacris-piesni-swiata-101914?id=565365&fbclid=IwAR0kDCsUEDMKRvb2S3qlXjlPavkW1qwHzcYIYPI554VQSCP_ikauh9WJ15o#overall

UWAGA WALENTYNKOWY KONKURS DLA ZAKOCHANYCH!

Mamy dla Was 5 podwójnych zaproszeń na koncert!

Zasady są proste!

Wystarczy punktualnie w dniu dzisiejszym tj. 14.02.2024 o godzinie 18:00

wysłać maila na adres reklama@eostroleka.pl

o tytule "Chcę podwójny bilet na koncert MICHAEL JONES",

a w treści wpisując imię, nazwisko i numer telefonu.

Jak również zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach konkursowych:

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych
przez ( JML Sp. z o.o., z siedzibą w Ostrołece, ul. Nasypowa 7 )
w celach konkursowych."
 

Zwycięzców poinformujemy mailowo, z informacjami w jaki sposób można zrealizować bilety!

Powodzenia!

Materiał partnera.

Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×