eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Muzealne spotkanie przy Lampce - Sebastian Wicher [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1171
zdjecie 1171
Muzealne spotkanie przy Lampce - Sebastian Wicher, for. Muzeum Kultury KurpiowskiejMuzealne spotkanie przy Lampce - Sebastian Wicher, for. Muzeum Kultury Kurpiowskiej
REKLAMA

Gościem Muzealnego Spotkania przy Lampce był Sebastian Wicher, autora książki o Rudolfie Macurze – architekcie, artyście, urzędniku, pedagogu, animatorze życia społeczno-kulturalnego, dokumentaliście i kolekcjonerze, który mieszkał i pracował w Ostrołęce w latach 1919-1925.

W ramach Muzealnego Spotkania przy Lampce gościliśmy pana Sebastiana Wichra – autora książki „Rudolf Macura (1886-1940). Portret architekta niestrudzonego”.
- informuje Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.

Sebastian Wicher jest absolwentem Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Mieszka w Białymstoku. Zajmuje się badaniem architektury i historii ludzi, którzy ją tworzyli. Opracował m.in. monografię „Żyć architekturą. Życie i twórczość Stanisława Bukowskiego”, jest autorem przewodnika „Białostocka architektura modernizmu” oraz wielu artykułów poświęconych architekturze i zabytkom Białostocczyzny. Ostatnia jego praca o Rudolfie Macurze – architekcie, artyście, urzędniku, pedagogu, animatorze życia społeczno-kulturalnego, dokumentaliście i kolekcjonerze, który mieszkał i pracował w Ostrołęce w latach 1919-1925, jest przykładem niezwykłej podróży, którą autor przebył, badając życie i twórczość na pozór zwykłego architekta, jednego z około tysiąca pięciuset działających w II RP. W opowieści z całego życia Rudolfa Macury, które w swym zasadniczym zrębie toczyło się w Kałuszu, Przemyślu, Krakowie, Lwowie, Białymstoku, Warszawie była również Ostrołęka. Książka Sebastiana Wichra zawiera liczne i bardzo interesujące wątki dotyczące naszego miasta i Kurpiów. Dość wspomnieć, że w każdej wspomnianej powyżej sferze zainteresowań Macury, architekt odcisnął tu swój ślad.
To nie może być czas stracony.

Spotkanie odbyło się 5 maja 2022 r. w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w ramach Muzealnych Spotkań przy Lampce.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×