W piątek, 29 maja, w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Ostrołęce odbyło się ważne wydarzenie muzyczne. Swój recital dyplomowy zagrała wiolonczelistka Zuzanna Dajcz, uczennica z klasy dr Doroty Pliszki.
Podczas pierwszej części wydarzenia młodej artystce przy fortepianie towarzyszyła mgr Alena Lebiecka. Słuchacze mogli usłyszeć utwory znanych kompozytorów, takich jak A. Piatti, F. Mendelssohn oraz J. Haydn.
Druga część wieczoru miała tradycyjny dla lokalnej społeczności akcent. Zuzanna Dajcz od samego początku istnienia gra w Ostrołęckiej Orkiestrze Kameralnej, która na co dzień występuje pod batutą dyrygenta Kamila Fuksa.
Po zakończeniu swojego solowego egzaminu dyplomowego, Zuzanna dołączyła do reszty muzyków na scenie. Orkiestra była obecna na miejscu i wspólnie z dyplomantką dała publiczności udany, klasyczny koncert.








![Muzyczne talenty podbijają serca publiczności – chór Cantiamo gotowy na podbój Belgii! [WIDEO, ZDJĘCIA]](./luba//dane/pliki/zdjecia/2026/m/dsc06590_normal.jpg)
![Doroczny koncert wychowanków Państwowej Szkoły Muzycznej [WIDEO, ZDJĘCIA]](./luba//dane/pliki/zdjecia/m/koncert_psm_2023.jpg)
1
4
18