eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Mystery Hunters o nawiedzonym domu pod Ostrołęką [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Mystery Huntersfot. Mystery Hunters
REKLAMA
zdjecie 8788
Temat niedokończonego domu z miejscowości Olszewo-Borki pod Ostrołęką znów powraca w wideoreportażu grupy badaczy zjawisk paranormalnych. Obejrzyjcie materiał grupy Mystery Hunters o „domu zbudowanym na starym cmentarzu”.

O nawiedzonym domu z miejscowości Olszewo-Borki powstało już kilka podobnych reportaży. Budynek stał się także tematem licznych opowieści a wręcz legend. Tym razem tematem zajęła się grupa  Mystery Hunters. Zapraszamy do lektury tekst ich autorstwa oraz materiału wideo.

Kilka kilometrów od Ostrołęki w gminie Olszewo-Borki stoi niedokończony dom w stanie „wiecznego remontu”, a swoją legendą straszy okolicznych mieszkańców. Mówi się, że został zbudowany na starym cmentarzu, a w środku straszy. Mystery Hunters – grupa badająca zjawiska niewyjaśnione i miejskie legendy postanowiła wybrać się do rzekomo nawiedzonego domu i spędzić tam całą noc.

Na temat rzekomo nawiedzonego domu w okolicach Ostrołęki krąży wiele pogłosek. Wg niektórych domostwo zostało zbudowane na starym cmentarzu, co zapoczątkowało wydarzenia, które miały się w nim rozegrać. Inne z kolei mówią o ekipach remontowych, które uciekały z miejsca pracy, ponieważ „coś” nie dawało im spokoju. Na miejscu budowy miało również dojść do śmierci jednego z członków ekipy remontowej. Od tamtej pory dom miał pozostać w niedokończonym stanie. Zrujnowane okna, powywarzane drzwi, niewykończone podłogi. Dom odstrasza swoim wyglądem, a okoliczni mieszkańcy boją się nawet myśleć, że mogliby spędzić tam chociaż chwilę.

Legendę tajemniczego domu postanowiła sprawdzić grupa pasjonatów zjawisk niewyjaśnionych – Mystery Hunters. Nie uważają się za profesjonalistów. Określają się jako grupa przyjaciół, których połączyła wspólna pasja do odkrywania niewyjaśnionego. Postanowili wybrać się do rzekomo nawiedzonego domu i sprawdzić na własnej skórze, czy doświadczą w środku nietypowych zjawisk.

„Otrzymaliśmy bardzo dużo wiadomości od naszych widzów na temat tego domu. Jeśli pojawia się więcej niż jedna taka informacja, nie pozostawiamy jej bez odpowiedzi. Postanowiliśmy sprawdzić, co tak naprawdę dzieje się w tym budynku. Efekty naszej pracy można sprawdzić na naszym kanale na YouTube”. – mówi Radek, członek grupy.

Grupa badaczy zjawisk paranormalnych posługuje się specjalnie przeznaczonym do tego celu sprzętem, którzy pomóc ma w weryfikowaniu, czy w danym miejscu obecna jest jakaś nietypowa siła. Do badań używają mierników pola elektromagnetycznego, wrażliwych na zjawiska paranormalne czujników ruchu i temperatury, kamer Full Spectrum, nagrywających w spektrum światła niewidocznym dla ludzkiego oka, czy dyktafonów analogowych, czułych na odgłosy z zaświatów.

„Stawiamy na rzetelność naszych materiałów i na sprawdzony sprzęt. Czy mamy 100% pewność, że spełnia swoje zadanie? Oczywiście, że nie, ale lepiej posiadać szersze spektrum urządzeń i zwiększyć prawdopodobieństwo zarejestrowania jakiegoś zjawiska. Jeśli nic w danym miejscu się nie dzieje, tak to przedstawimy na naszym materiale. Posługujemy się sprzętem, którego jeszcze nikt na polskim YouTube nie używał. W naszych materiałach staramy się potwierdzać, bądź obalać miejskie legendy, które narosły wokół rzekomo nawiedzonych i tajemniczych miejsc.”

Mystery Hunters to pierwsza ekipa, która weszła do tego domu w nocy. Jaka jest prawda w przypadku budynku w gminie Olszewo-Borki? Możecie się przekonać oglądając materiał na oficjalnym kanale grupy:
www.youtube.com/c/MysteryHunters

Materiał filmowy 1 :
REKLAMA
zdjecie 8788

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 dk1  2  3 dk4 dk5 dk6
 7  8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
 14  15 dk16  17 dk18 dk19 dk20
 21  22  23 dk24  25 dk26 dk27
 28  29  30  31  1  2  3
×