eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Na Centrum też chcą mieć Klub Seniora

REKLAMA
zdjecie 5810
zdjecie 5810
REKLAMA
Na osiedlu Stacja się udało, osiedle Centrum również chce mieć swój Klub Seniora. O wyznaczenie miejsca spotkań osób starszych poprosił radny Paweł Niewiadomski z klubu radnych Nasza Ostrołęka.
 
- Społeczeństwo polskie starzeje się. W 2020 roku co czwarty Polak będzie miał więcej niż 60 lat. Ostrołęka jest przykładem miasta, które w sposób dość wyraźny obrazuje to zjawisko. Niestety w wielu przypadkach "jesień życia" zamiast być czasem spędzanym z rodziną, przyjaciółmi i realizowaniem pasji, jest czasem, który osoby starsze spędzają samotnie w czterech ścianach bez wsparcia rodziny, czy znajomych. O seniorach nie możemy zapominać bowiem zawdzięczamy im bardzo wiele - napisał radny Paweł Niewiadomski w interpelacji do prezydenta Łukasza Kulika.
 
- Problem samotnych seniorów jest również zauważalny w samej Ostrołęce. Chociażby na Osiedlu Centrum, w co drugim bloku mieszka osoba samotna, która nie może liczyć na systematyczne wsparcie ze strony rodziny. Sam znam kilkanaście osób samotnych, które spędzają praktycznie cały dzień w domu, a jedyną ich atrakcją dnia jest spacer do sklepu- dodał radny.
 
Jak uważa radny, jednym z efektywnych sposobów aktywizacji osób starszych w ramach polityki senioralnej jest powoływanie osiedlowych Klubów Seniora - miejsc przyjaznych dla każdego seniora, gdzie mogą oni aktywnie spędzać czas, realizować swoje zainteresowania i pasje, aby mogły one swoją "jesień życia" spędzić wśród nowych przyjaciół i życzliwych ludzi.
 
- W związku z bardzo dużym zainteresowaniem wśród seniorów zamieszkałych na Osiedlu "CENTRUM" jak również na prośbę Rady Osiedla "CENTRUM" i przedstawicieli Ostrołęckiej Rady Seniorów zwracam się z uprzejmą prośbą o wskazanie przez Prezydenta Miasta Ostrołęki lokalu, w miarę posiadanych możliwości lokalowych, na terenie Osiedla "CENTRUM", w którym mogłyby być organizowane spotkania Klubu Seniora - napisał radny w piśmie do prezydenta miasta.
 
Podobna prośba radnej Ewy Szatanek - dotycząca Klubu Seniora na osiedlu Stacja - zakończyła się pozytywnie. Prezydent Łukasz Kulik ma 14 dni na odpowiedź radnemu Niewiadomskiemu.
 
https://www.eostroleka.pl/recepta-online---co-nalezy-wiedziec,art78765.html 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26  27  28  29  30
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×