zdjecie 8073
zdjecie 8073
2021-11-06T10:51:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Na Leśnym ma być estetyczniej

REKLAMA
REKLAMA
1
0
1

Rada osiedla Leśne postanowiła zadbać o estetykę swojego osiedla. Do prezydenta miasta trafiło kilka wniosków, które spotkały się z jego aprobatą.

- Rada osiedla Leśne zwraca się prośbą wypielenia donic przed wejściem na teren „stawów" przy ul. Leśnej oraz nasadzenie w nich nowej roślinności i przycięcie kosmetyczne rosnących tam świerków. Prosimy też o zmianę lokalizacji umiejscowionych tani ławek z powodu zbierania się tam osób spożywających alkohol - napisała przewodnicząca zarządu osiedla Ewa Krupka we wniosku do prezydenta miasta.

Łukasz Kulik pozytywnie ustosunkował się do próśb z osiedla Leśne.

- Wykonane zostanie uprzątnięcie donic z pozostałości po roślinach, cięcia pielęgnacyjne na drzewostanie gatunku sosna oraz świerk, wycięcie część drzewostanu gęsto nasadzonego, których obwód pnia mierzony na wysokości 5 cm nie przekracza 50 cm, dodatkowo usunięte zostanie drzewo gatunku świerk srebrny rosnący przy ścieżce stanowiącej dojście do placu zabaw - odpowiedział prezydent Ostrołęki, dodając:

Odnośnie ławek, demontaż ich zlecony został do Miejskiego Zarządu obiektów Sportowo — Turystycznych i Infrastruktury Technicznej. Wskazanie nowych lokalizacji dla zdemontowanych ławek w obrębie osiedla leśnego, leży w gestii Pani Przewodniczącej Zarządu Rady Osiedla Leśne.

Rada Osiedla Leśne zwróciła się również z prośbą o przycięcie:

  • krzaków na obwodzie ronda Łupaszki, które zasłaniają wejście na pasy dla pieszych co skutkuje tym, że kierowca dojeżdżający do ronda nie widzi pieszych zbliżających się do przejścia.
  • krzaków rosnących na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Ogródkowej, utrudniających kierowcom włączenie się do ruchu ograniczając widoczność. Krzaki te wyrastają z prywatnej posesji na chodnik przy ul. Ogródkowej.
  • krzaków znajdujących się na skrzyżowaniu ulic Jesionowej i Wiązowej - również ograniczających widoczność i utrudnia włączenie się do ruchu kierowcom.

Jak poinformował prezydent, wszystkie powyższe prace zostały zlecone OPK.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×