eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Na osiedlu Łazek zainstalowano miernik prędkości [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 8481
REKLAMA
Posłuchaj

To pierwsze tego typu urządzenie w Ostrołęce. Ma służyć poprawie bezpieczeństwa mieszkańców zarówno osiedla jak i pieszych poruszających się w tym rejonie. Nowoczesny miernik prędkości zainstalowano na osiedlu Łazek w Ostrołęce.

Maszt z instalacją składającą się z miernika prędkości oraz tablicą wskazującą na bieżąco jak szybko porusza się wykryty przez czujniki pojazd został zainstalowany w obszarze zabudowanym na terenie osiedla Łazek. Jest to pierwsze tego rodzaju urządzenie zainstalowane w Ostrołęce. Ma hamować rajdowe zapędy kierowców “bijąc po oczach” czerwonym napisem przedstawiającym aktualną prędkość w przypadku, gdy kierujący ją przekracza, gdy jedzie zgodnie z przepisami na tablicy wyświetlana jest cyfra w kolorze zielonym i uśmiechniętą “emotką” zmieniającą się w napis “dziękuję”.

Urządzenie monitoruje wszystkie przekroczenia i ich szczegółowe wartości. Zebrane w ten sposób dane po przesłaniu do centrali można poddać analizie sprawdzając w ten sposób, jak cała instalacja wpływa na poprawę bezpieczeństwa.

Zakup i instalacja miernika zostały sfinansowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Ostrołęka. W przygotowanie projektu zaangażowała się Rada Osiedla Łazek z przewodniczącą Natalią Kuskowską.

Podobne mierniki zainstalowane w innych miejscowościach z powodzeniem spełniają swoją funkcję, skutecznie poprawiając bezpieczeństwo i hamując piratów drogowych.

Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 8481
Kalendarz imprez
lipiec 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
 6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
 13  14  15  16  17  18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24  25  26
 27  28  29  30  31  1  2
×