2018-07-09T10:47:19+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Na osiedlu Łęczysk powstał nowy plac zabaw [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
4

Najmłodsi mieszkańcy osiedla Łęczysk i nie tylko mogą już korzystać z nowego placu zabaw, który powstał przy ulicy Jana Sobieskiego. Inwestycja zrealizowana została w ramach Budżetu Obywatelskiego, a do jej powstania w znacznej mierze przyczyniło się zaangażowanie mieszkańców  zarówno na etapie głosowania jak i podczas prac związanych z budową placu zabaw.

W poniedziałek, 9 lipca odbył się oficjalny odbiór nowego placu zabaw. Powstał on u zbiegu ulic Jana Sobieskiego i Łęczysk. Pomysł zagospodarowania wolnej przestrzeni z myślą o najmłodszych bardzo spodobał się mieszkańcom tej części Ostrołęki. Projekt został zakwalifikowany do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok. Na ten cel przewidziano łącznie 70 tysięcy złotych. Jednak dzięki ogromnemu zaangażowaniu członków Rady Osiedla oraz grupy mieszkańców, łączny koszt budowy placu był aż o 20 tysięcy złotych niższy.

- Łącznie na budowę placu zabaw przeznaczyliśmy niecałe 50 tysięcy złotych. Było to możliwe dzięki wykonaniu samodzielnie przez członków Rady Osiedla oraz grupę mieszkańców prac związanych z uprzątnięciem i przygotowaniem terenu pod rozstawienie zabawek. Dzięki zaoszczędzonym w ten sposób środkom oraz dodatkowym funduszom z budżetu miasta będzie możliwa kolejna inwestycja na naszym osiedlu. Będzie to parking w szczycie bloku przy ulicy Łęczysk 5/7– powiedział nam Grzegorz Gołaś, przewodniczący Rady Osiedla Łęczysk.

W ramach inwestycji plac wyposażony został w huśtawki, zjeżdżalnie, bujaki dla najmłodszych oraz urządzenia zabawowe i ławeczki. Całość znajduje się na oczyszczonym i uprzątniętym podłożu, które w całości wysypane zostało piaskiem.

- Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom, członkom Rady Osiedla, którzy zaangażowali się w głosowanie za tym projektem oraz później poświęcili dodatkowo swój czas by fizycznie i co ważnie, nieodpłatnie pomóc przy budowie placu zabaw – mówi Gołaś.

W oficjalnym odbiorze placu zabaw udział wzięli także przedstawiciele samorządu miasta – prezydent Janusz Kotowski, przewodniczący Rady Miasta Jerzy Grabowski, pracownicy ratusza, którzy ratusza oraz przedstawiciele wykonawcy.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10  11  12 dk13  14 dk15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28 dk29 dk30
 31  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×