eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Na sesji rady miasta o... sprzedaży alkoholu. Będzie nowa regulacja

REKLAMA
zdjecie 3514
REKLAMA
zdjecie 3514

Jeden z legislacyjnych absurdów, który mógł prowadzić do ograniczania działalności przedsiębiorców, którzy są koncesjonowanymi sprzedawcami alkoholu, przechodzi właśnie do historii. Radni podjęli uchwałę, która wyklucza szkoły dla dorosłych z jednego ze słynnych ograniczeń.

Projekt uchwały przygotowali i złożyli na sesji rady miasta radni Jakub Frydryk, Jacek Łuba i Mariusz Mierzejewski z klubu Bezpartyjne Miasto. Według radnych, zmiany w uchwale w sprawie ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych oraz określenia zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych są niezbędne aby zabezpieczyć interesy przedsiębiorców zlokalizowanych lub przedsiębiorców, którzy w przyszłości mogą być zlokalizowani w okolicy szkoły policealnej lub szkoły dla dorosłych.

Chodzi m.in. o sytuację, w której w pobliżu istniejącego lokalu powstaje szkoła dla dorosłych. Wówczas przedsiębiorcy, którzy są koncesjonowanymi sprzedawcami alkoholu, tracą możliwość przedłużenia tej koncesji.

Prezydent Łukasz Kulik podkreślił, że nie jest zwolennikiem wprowadzania tej uchwały.

- Te zapisy, które obowiązywały u nas w mieście służyły raczej ograniczeniu dostępu do alkoholu. Jeżeli państwo, jako radni, uważają, że powinniśmy to liberalizować, to w tym kierunku będą podejmowane dalsze działania. Natomiast ktoś kiedyś stwierdził, że w tym kierunku idziemy i pamiętam w tej kadencji były wypowiedzi, że to dobry kierunek. Ja bym tego nie zmieniał, ale to wszystko jest państwa wola - mówił do radnych.

Radni mieli jednak inne zdanie.

- Chciałem zwrócić uwagę w Ostrołęce taki, że żeby spełnić wymóg 100 metrów, jest postawiona barierka przy Szkole Podstawowej nr 2. Trzeba trochę też zdrowego rozsądku też włożyć i każdy z nas waży ten problem. Bardziej bym te barierki negował, niż zniesienie ograniczenia dla osób dorosłych. Nie ma wątpliwości, że nie może ktoś spożywać lub kupować alkoholu na terenie szkoły. To nie jest zły pomysł, bo to wychodzenie naprzeciw wolności obywatelskich - podkreślił radny Adam Kurpiewski z Koalicji Obywatelskiej.

Ostatecznie uchwała została przyjęta. 13 radnych było za jej przyjęciem, 3 przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×