2021-04-15T16:34:31+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Nagroda „Innowacyjny Samorząd 2021” za aplikację mobilną dla Powiatu Ostrołęckiego

REKLAMA
zdjecie 2320
zdjecie 2320
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
3

Powiat ostrołęcki zajął II miejsce w II edycji konkursu „Innowacyjny samorząd” organizowanego przez Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej. Kapituła konkursowa doceniła aplikację mobilną przygotowaną przez powiat.

 To szczególna nagroda dla tych, którzy stawiają na rozwiązania proekologiczne i prospołeczne – podkreślił premier Mateusz Morawiecki w liście od uczestników gali finałowej II edycji konkursu „Innowacyjny Samorząd” organizowanego przez Serwis Samorządowy PAP.

 List od Premiera Mateusza Morawieckiego, który objął II edycję konkursu Innowacyjny Samorząd honorowym patronatem został odczytany w czwartek, podczas odbywającej się online gali finałowej konkursu.

 226 samorządów z całego kraju zgłosiło do konkursu 396 projektów, czyli o ponad 30 proc. więcej niż w ubiegłorocznej edycji. Przyznano 17 nagród i 48 wyróżnień w pięciu kategoriach konkursowych – miasta powyżej 200 tys. mieszkańców, gminy miejskie, gminy miejsko-wiejskie, gminy wiejskie oraz powiaty.

 Najważniejszymi kryteriami oceny były nowatorstwo w skali kraju i rezultaty zastosowanych rozwiązań oraz potencjał do zainspirowania innych jednostek samorządu terytorialnego do podejmowania podobnych kreatywnych działań.

 W Kategorii powiaty I miejsce zdobył powiat przysuski za innowacyjny model pomocy awatar opiekuna osoby starszej.

 Drugie miejsce -  Powiat Ostrołęcki za aplikację mobilną powiatu ostrołęckiego.

 Dzięki uruchomionej we wrześniu ub.r. aplikacji mieszkańcy powiatu uzyskali dostęp do aktualności i informacji o organizowanych na terenie powiatu wydarzeniach, a także do treści zawartych w Biuletynie Informacji Publicznej. Władze powiatowe z kolei mogą przekazywać powiadomienia o sytuacjach kryzysowych oraz inne komunikaty. Aplikacja jest zintegrowana z Regionalnym Systemem Ostrzegania.

 III miejsce: powiat łęczyński - Powstanie pierwszego w Polsce Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Jaszczowie.

 Wyróżnienia w tej kategorii otrzymały:

 Powiat białostocki, powiat chojnicki, powiat lidzbarski, powiat myślenicki, powiat olsztyński, powiat pruszkowski, powiat strzelecko-drezdenecki, powiat toruński.

 Wszystkie wyniki:

https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/wyniki-konkursu-innowacyjny-samorzad-2021-kreatywnosc-w-czasach-pandemii

 Zwycięzców wybrała kapituła konkursu, w której zasiedli: Daniel Baliński, zastępca dyrektora Departamentu Strategii w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej; Rudolf Borusiewicz, dyrektor biura Związku Powiatów Polskich; prof. Stanisław Łobejko, Szkoła Główna Handlowa; Justyna Orłowska, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech; dr Tomasz Pilewicz, Szkoła Główna Handlowa; Andrzej Porawski, dyrektor biura Związku Miast Polskich; Leszek Świętalski – sekretarz generalny Związku Gmin Wiejskich RP oraz Anna Banasik - redaktor naczelny Serwisu Samorządowego PAP.

 Patronat honorowy nad konkursem objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, a także Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz GovTech Polska. Partnerem strategicznym jest spółka PGNiG.

 O nagrodzonej aplikacji mobilnej Powiatu Ostrołęckiego

 Aplikacja odpowiada najnowszym standardom i jest przystosowana do zainstalowania na urządzeniach obsługiwanych przez systemy operacyjne Android oraz iOS. Można ją pobrać za darmo na swój telefon. Oferuje dostęp do powiatowych aktualności i informacji o organizowanych na terenie powiatu wydarzeniach, a także do treści zawartych w Biuletynie Informacji Publicznej. Umożliwia ponadto przekazywanie mieszkańcom powiadomień o sytuacjach kryzysowych oraz innych komunikatów w formie PUSH które od razu wyświetlają się na telefonach użytkowników.

 Użytkownicy mogą w prosty sposób zgłaszać swoje potrzeby lub problemy, z jakimi się spotykają, takie jak np. uszkodzenia dróg. Program umożliwia przy tym udokumentowanie zgłoszenia wykonanym zdjęciem i określenie lokalizacji przy wykorzystaniu GPS.

 Użytkownicy aplikacji otrzymują ponadto dostęp do interaktywnej mapy, na której oznaczone są obiekty, mogą to być szkoły, zabytki czy atrakcje turystyczne.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10  11 dk12
dk13  14 dk15 dk16  17 dk18 dk19
dk20  21 dk22  23  24  25  26
dk27  28  1  2  3  4  5
×