zdjecie 1780
zdjecie 1780
2021-10-18T14:53:05+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Najlepsi nauczyciele z subregionu ostrołęckiego wybrani [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. mazovia.plfot. mazovia.pl
REKLAMA
3
2
5

Za nami czwarta edycja konkursu na „Opiekuna Stypendysty Roku 2020/2021”. Spośród nauczycieli, którzy w ubiegłym roku szkolnym opiekowali się stypendystami marszałka, wybrano 36 najlepszych. Aż 6 z nich uczy w szkołach z subregionu ostrołęckiego.

Dziś laureaci konkursu „Opiekun Stypendysty roku 2020/2021” odebrali nagrody z rąk marszałka Adama Struzika i Elżbiety Lanc, członkini zarządu województwa mazowieckiego oraz Krzysztofa Skolimowskiego przewodniczącego sejmikowej Komisji Edukacji, Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Opieka nad uzdolnionymi uczniami to wyjątkowy rozdział w pracy pedagoga. Oznacza nie tylko ogromną odpowiedzialność, ale wiąże się też z dodatkowym czasem, jaki  nauczyciel poświęca na pracę ze swoim podopiecznym i umiejętnością inspirowania dzieci i młodzieży do zdobywania wiedzy. To tak naprawdę wspólne przekraczanie granic, poszukiwanie nowych rozwiązań i wiadomości. Wyjście poza ramy standardowego procesu edukacji. Bez poświęcenia i zaangażowania nie będzie efektu, dlatego tym bardziej takich ludzi, którzy z chęcią i pasją robią coś dla innych, trzeba nagradzać.

- mówi marszałek Adam Struzik.

W konkursie „Opiekun stypendysty 2020/2021” wzięli udział nauczyciele, pedagodzy szkolni oraz doradcy zawodowi, którzy sprawowali opiekę dydaktyczną nad stypendystami realizującymi projekty edukacyjne w ramach dwóch programów stypendialnych samorządu Mazowsza – „Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka” oraz „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”) w ubiegłym roku szkolnym.

Jak zauważa członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc konkurs jest dobrym podsumowaniem ubiegłorocznej edycji tych dwóch projektów stypendialnych dla uczniów szczególnie uzdolnionych z Mazowsza.

Stypendia są nagrodą dla najlepszych uczniów za ich pracę i ogromną wiedzę. Ale na wyróżnienie zasługują również nauczyciele, opiekunowie tych niezwykle utalentowanych młodych ludzi, którzy każdego dnia towarzyszą im w tej podróży po świecie wiedzy.

- mówi Elżbieta Lanc.

Komisja konkursowa, w której pracach brali udział m.in. przedstawiciele kuratorium oświaty oraz mazowieckich samorządowych centrów doskonalenia nauczycieli, wybrała 36 laureatów. Wśród nich znaleźli się również nauczyciele z Ostrołęki, Ostrowi Mazowieckiej, Goworowa i Młynarzy. Każdy z wyróżnionych pedagogów otrzymał nagrodę finansową w wysokości 3 tys. zł.

Krzysztof Skolimowski  przewodniczący sejmikowej Komisji Edukacji, Nauki i Szkolnictwa Wyższego dodaje, że niezwykle ważnym aspektem w edukacji jest współpraca między nauczycielami a uczniami.

Ta wzajemna korelacja jest gwarantem sukcesu. Szczególnie uzdolniona młodzież potrzebuje wsparcia kadry pedagogicznej, by osiągać bardzo dobre wyniki w nauce i zajmować czołowe miejsca w konkursach czy olimpiadach wiedzy.

- mówi Krzysztof Skolimowski.

Podczas uroczystej gali kliku stypendystów przedstawiło swoje zwycięskie projekty m.in.: „Kropla wody- kroniką życia na Ziemi”, „Zgłębienie wiedzy o otaczającym mikro i makro świecie. Otwieranie się na inne kultury poprzez przełamywanie komunikacyjnej bariery języka angielskiego”, „ZUS, PIT i VAT- to jest łatwe”, „Gotuję, dekoruję, nie marnuję żywności” oraz „Robot do kostki Rubika”.

LISTA NAGRODZONYCH NAUCZYCIELI Z SUBREGIONU OSTROŁĘCKIEGO 

MAZOWIECKI PROGRAM STYPENDIALNY DLA UCZNIÓW SZCZEGÓLNIE UZDOLNIONYCH – NAJLEPSZA INWESTYCJA W CZŁOWIEKA

Rejon ostrołęcki

  • Adam Dąbrowski, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Goworowie
  • Renata Małkowska, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II z Publicznym Przedszkolem w Młynarzach
  • Ewa Niewiarowska, III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Ostrołęce
  • Izabela Żyłowska, Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej

MAZOWSZE – STYPENDIA DLA UCZNIÓW SZKÓŁ ZAWODOWYCH

Rejon ostrołęcki

  • Ewa Okowicka- Dyl, Zespół Szkół Zawodowych nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce
  • Ewa Tyszka, Zespół Szkół Zawodowych nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce

 

REKLAMA
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×