eOstroleka.pl
Ostrołęka, ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Najnowocześniejsze rozwiązania w diagnostyce i terapii w naszym powiecie!

Jesteśmy dumni, że możemy zaprezentować jedyny w powiecie gabinet, który oferuje tak szeroki zakres usług diagnostycznych terapeutycznych opartych na najnowocześniejszych i najskuteczniejszych metodach.

Gabinet Dr Mowy posiada w ofercie min. badanie QEEG (mapowanie mózgu) , mikropolaryzację mózgu, EEG Bioffedback, eketrostymulację TENS/EMS, Metoda Warnkego, diagnostykę i terapię CAPD i APD.

Badanie QEEG (mapowanie mózgu) to nowoczesna i nieinwazyjna metoda, która pozwala na zbadanie aktywności mózgu. Dzięki temu badaniu można wykryć między innymi zaburzenia pracy mózgu, takie jak ADHD, autyzm, depresje, zaburzenia snu, a także problem z koncentracją i pamięcią.

Mikropolarycacja mózgu to innowacyjna metoda, która pozwala na stymulację mózgu za pomocą prądu o niskiej częstotliwości. Dzięki temu zabiegowi można poprawić funkcjonowanie mózgu a także zwiększyć jego plastyczność. Terapia ta jest bezpieczna i nieinwazyjna a jej skuteczność została potwierdzona wielu badaniach naukowych. Mikropolaryzacja mózgu jest stosowana w terapii osób z dysfunkcjami neurologicznymi oraz uszkodzeniami mózgu, takimi jak m.in.: afazja, dystonia, ból przewlekły, udar mózgu, mózgowe prażenie dziecięce, ADHD, uzależnienia, depresje.

EEG Bioffedback to metoda treningu umysłu, która pozwala na kontrolowanie reakcji organizmu na stres. Dzięki temu zabiegowi można poprawić pamięć i motorykę ciała, zwiększyć koncentrację uwagi, polepszyć samopoczucie i wiarę we własne możliwości. Trening Bioffedback skutecznie pomaga nie tylko w wielu zaburzeniach psychosomatycznych i chorobach neurologicznych takich jak ADHD, zaburzenia lękowe, zaburzenia nastroju, zaburzenia snu i wiele innych ale również korzystają z niego często przedsiębiorcy, sportowcy, aktorzy, dziennikarze czy ludzie kreatywni obciążeni stresem.

Metoda Warnkego skierowana jest do osób, które mają trudności z uczeniem się, pisaniem oraz czytaniem. Jest przeznaczona do pracy z dziećmi od 6 roku życia oraz dla osób dorosłych.

Może być stosowana u osób z:

  • Trudnościami w nauce
  • Problemami w nauce czytania i pisania
  • Grupą ryzyka dysleksji rozwojowej
  • Osób, u których dysleksję już zdiagnozowano (dysleksja rozwojowa u dzieci, dysleksja dorosłych)
  • Zaburzeniami przetwarzania słuchowego (APD/CAPD)
  • Trudnościami w lateralizacji
  • Problemami logopedycznymi (np. problemy z wymową)

Metoda Warnkego jest skuteczna także w terapii osób jąkających się oraz chcących usprawnić umiejętność czytania i pisania, funkcjonowanie mózgu po jego uszkodzeniu (np. po udarze). U osób starszych metoda Warnkego wykorzystywana jest w celu opóźnienia procesów demencyjnych i tych związanych z pogorszeniem słyszenia.

 

Elektrostymulacja TENS/EMS to technika, która wykorzystuje niewielkie impulsy elektryczne do łagodzenia bólu i poprawy funkcji nerwów. Przez TENS skupiamy się na łagodzeniu bólu, natomiast EMS wykorzystujemy do stymulacji mięśni, co jest szczególnie ważne w przypadkach, gdy mięśnie odpowiedzialne za mowę wymagają wzmocnienia lub rehabilitacji. Te techniki mogą przynieść znaczną ulgę i poprawę w funkcjonowaniu mięśni szczególnie u pacjentów po urazach neurologicznych lub z zaburzeniami mowy. Idealna do zastosowania również w przypadku różnych dysfunkcji mięśniowych, takich jak mózgowe porażenie dziecięce, atrofia mięśni czy przewlekłe bóle mięśniowo-kostne .

Skorzystaj już dziś z najlepszej jakości opieki i wsparcia, wysokiej klasy certyfikowanych bezpiecznych urządzeń, oraz kompleksowej oferty gabinetu Dr Mowy.

Dr Mowy dba o to, aby każdy pacjent otrzymał indywidualne podejście i najlepszą opiekę. Usługi skierowane są do osób w każdym wieku, a także do osób z różnymi problemami zdrowotnymi. Oferuje również możliwość dojazdu do klienta.

Skontaktuj się z gabinetem Dr Mowy, aby umówić się na wizytę lub dowiedzieć się więcej o oferowanych usługach.

Lidia Rydel

Ul.Sienkiewicza 1,

07-430 Myszyniec

Tel. 505 835 310

www.doktormowy.pl

Artykuł sponsorowany.

Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×