2021-12-31T16:43:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Najpopularniejsze artykuły eOstrołęki w 2021 roku. O tym czytaliście najchętniej

REKLAMA
REKLAMA
3
1
2

2021 rok przechodzi do historii. Był to kolejny trudny rok związany z pandemią koronawirusa. Jakie informacje czytaliście najchętniej? Zapraszamy do zestawienia najczęściej czytanych artykułów eOstrołęki, także z działów Sport i Budujemy.

TOP 10 najpopularniejszych artykułów eOstrołęki w 2021 roku

10. Zmarła Ewa Niewiarowska, nauczycielka III LO w Ostrołęce

W 2021 roku pożegnaliśmy wiele znamienitych postaci. Niestety, był to rok, w którym do wieczności odchodzili zasłużeni nauczyciele, lekarze, pracownicy służb publicznych. Ewa Niewiarowska była jedną z najlepszych ostrołęckich nauczycielek. Uczyła biologii w III Liceum Ogólnokształcącym. Jej śmierć była szokiem dla całego środowiska oświatowego w Ostrołęce.

9. Auto stanęło w płomieniach. Kacper, Jakub, Marcin i Daniel nie mieli szans na przeżycie

Czterech młodzieńców w wieku od 16 do 18 lat zginęło w wypadku w Romanowie. Po uderzeniu w drzewo samochód zapalił się i całkowicie spłonął. Sekcje zwłok nie pozwoliły na identyfikację ofiar. Był to jeden z najtragiczniejszych wypadków drogowych w naszym regionie w mijającym roku. Obyśmy nie doświadczali takich zdarzeń w 2022 r.

8. Nastolatka ciężko ranna w wypadku w gminie Łyse. Zarzuty usłyszał... ksiądz!

W Dudach Puszczańskich, w gm. Łyse, doszło do wypadku drogowego. Potrącona została 16-latka, kierowca uciekł z miejsca zdarzenia. Jak ujawniliśmy, zarzuty w tej sprawie usłyszał... ksiądz. Kapłan spędził w areszcie tymczasowym 9 miesięcy, wyszedł przed świętami Bożego Narodzenia. Ta sprawa może przynieść jeszcze sporo zaskakujących informacji, o których na bieżąco będziemy informować.

7. W głównym wydaniu "Wydarzeń" Polsatu o bójce uczniów w Ostrołęce

Sprawa bójki przed szkołą w Ostrołęce, z której nagranie ujawniliśmy, znalazła zainteresowanie największych polskich mediów. Mówiono o tym w głównym wydaniu "Wydarzeń" Telewizji Polsat. Między grupą nastolatków doszło do sprzeczki, w wyniku której dwóm chłopakom puściły nerwy. Po ostrej wymianie zdań w ruch poszły pięści.

6. Śmierć młodej kobiety na stacji paliw w Ostrołęce

Do tego zdarzenia doszło na stacji paliw przy ulicy Stacha Konwy w Ostrołęce. Młoda kobieta podróżująca samochodem osobowym z tablicami rejestracyjnymi z województwa świętokrzyskiego nagle zasłabła. Z pomocą ruszyli jej m.in. pracownicy stacji paliw, wezwano też pogotowie ratunkowe. Akcja reanimacyjna trwała kilkadziesiąt minut. Niestety, mimo wysiłków lekarzy, życia 32-letniej kobiety nie udało się uratować.

5. Dlaczego paliwo jest drogie? Ta stacja postanowiła to wyjaśnić

"Kto rządzi cenami paliw?" - na to pytanie postanowiła odpowiedzieć prywatna stacja z Ostrołęki. W facebookowym wpisie wyjaśniono, jaka może być przyczyna tak wysokich cen paliw, jakie mogliśmy obserwować na stacjach.

4. Zmarła Alicja Gronowska, lekarz rodzinny, specjalista chorób płuc

To kolejna ze znamienitych osób, jakie pożegnaliśmy w mijającym roku. Lekarz Alicja Gronowska znana była z niezwykle profesjonalnego podejścia do leczenia swoich pacjentów. Miała doskonały kontakt z dziećmi. Jej odejście to niepowetowana strata dla całego środowiska medycznego, a przede wszystkim dla pacjentów.

3. Duże zmiany w zasiłkach od 2022 roku

Spóźniłeś się z opłaceniem składek? Od nowego roku to nie będzie już przeszkoda w uzyskaniu zasiłku chorobowego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zmian w zasiłkach od stycznia będzie więcej. Dotyczą m.in. wysokości świadczeń i okresu ich pobierania. O tym również bardzo chętnie czytaliście w 2021 roku.

2. Ciała kobiety i jej 5-letniej córeczki w Narwi. Moment tragedii zarejestrowały kamery

2 października około godziny 6:00 rano z Narwi w Pułtusku wyłowiono zwłoki 5-letniej dziewczynki, kilka godzin później i kilka kilometrów dalej natrafiono na zwłoki 39-letniej kobiety. Okazało się, że doszło do rodzinnej tragedii...

1. 32-latka zmarła na stacji paliw w Ostrołęce. Ustalono przyczynę zgonu

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie nagłej śmierci 32-latki na stacji paliw w Ostrołęce. Przeprowadzono sekcję zwłok zmarłej, a biegły ustalił przyczynę zgonu młodej kobiety. To była najchętniej czytana informacja eOstrołęki w 2021 roku. Jako jedyni podaliśmy ustalenia prokuratury i byliśmy w tej kwestii cytowani przez największe ogólnopolskie media.

TOP 5 - Sport

5. Grał w Kurpiku i APN, teraz interesuje się nim AS Roma

Były zawodnik Kurpika Kadzidło i APN Ostrołęka Miłosz Skowronek znalazł się w orbicie zainteresowań słynnego włoskiego klubu AS Roma. Ta informacja zelektryzowała czytelników eOstrołęki w 2021 roku!

4. To miejsce w Ostrołęce nie zmienia się od lat. Czy 2021 rok przyniesie przełom?

"Jest miejsce w Ostrołęce, które od lat nie zmienia się praktycznie wcale. To stadion miejski, o którego przebudowie mówi się od lat. Czy 2021 rok przyniesie przełom?" - pytaliśmy na początku stycznia. Okazało się, że nie przyniósł.

3. Reorganizacja rozgrywek. IV liga ma być tylko dla najlepszych

Od 2022 roku IV liga przejdzie reformę. Zamiast dwóch grup, będzie tylko jedna - a w niej zagra najlepszych 18 zespołów z województwa. O udział w tej lidze walczą też Narew Ostrołęka i KS CK Troszyn. A szczegóły reorganizacji bardzo zainteresowały czytelników.

2. Runmageddon 5k by Melvit Ostrołęka! Wielkie emocje nad Narwią [WIDEO, ZDJĘCIA]

To było sportowe wydarzenie tego lata, a może nawet i całego 2021 roku w Ostrołęce! Runmageddon w formule 5k by Melvit przyciągnął śmiałków z całej Polski - rywalizowali oni na morderczej, pięciokilometrowej trasie nad Narwią, pełnej przeszkód. Bieg kończyli jednak z wielkim uśmiechem na ustach.

1. Zmarł Ryszard Szurkowski. Mało znane fakty z jego życia związane były z Ostrołęką

W 2021 roku zmarł Ryszard Szurkowski, najbardziej utytułowany polski kolarz w historii. Rodzinnie był związany z Ostrołęką - to właśnie stąd pochodziła jedna z jego życiowych partnerek, a jego syn spoczywa na cmentarzu miejskim w Ostrołęce. Te nieznane do tej pory fakty opisaliśmy w naszym artykule, co zauważyły też krajowe media.

TOP 5 - Budujemy

5. Deweloperzy budują bardziej przestronne mieszkania z balkonami lub tarasami. To przez coraz wyższe wymagania kupujących

Czteropokojowe mieszkanie o powierzchni przynajmniej 60 mkw., na parterze i z własnym ogródkiem, najlepiej w sąsiedztwie terenów zielonych – takiego lokum szuka statystyczna polska rodzina z dziećmi, którą pandemia COVID-19 skłoniła do przeprowadzki i poszukiwania większego mieszkania.

4. Czterdzieści rodzin odebrało klucze do nowych mieszkań [ZDJĘCIA]

Czterdzieści rodzin z Ostrołęki odebrało klucze do mieszkań w nowo powstałym bloku „H” Ostrołęckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

3. Ile wynosi średnia cena mieszkania w Ostrołęce? Nowe dane

W I półroczu 2021 r. w Ostrołęce oddano do użytkowania 141 mieszkań. To wzrost o 13,7% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. A ile kosztowało mieszkanie?

2. Czy zapłacimy podatek katastralny?

Czy w Polsce wprowadzony będzie podatek katastralny, naliczany w zależności od wartości nieruchomości? Posłowie zwrócili się z pytaniami w tej sprawie do ministerstwa finansów. Odpowiedział wiceminister Jan Sarnowski, udzielając jasnej deklaracji.

1. Ceny styropianu wracają do normy

Pod koniec lutego hurtownicy i sprzedawcy materiałów budowlanych odnotowali lawinowy wzrost zainteresowania styropianem. Wśród klientów planujących zakup styropianu rozniosła się podana na facebookowym koncie jednego z producentów wiadomość o rychłych i to znacznych podwyżkach cen styropianu. Powodem podwyżki miały być ograniczenia w dostawie do fabryk surowców potrzebnych do produkcji styropianu.


Dziękujemy, że byliście z nami w 2021 roku. Wejdźmy razem w 2022. Do siego roku!

REKLAMA
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×