2021-05-06T09:29:35+02:00 eOstroleka.pl
Region, NA SYGNALE

Najsłynniejszy policjant pochodzący z Ostrołęki znów bohaterem medialnych publikacji

REKLAMA
fot. facebook.pl/Sylwester Marczakfot. facebook.pl/Sylwester Marczak
REKLAMA
5
4
8

Nadkomisarz Sylwester Marczak – najsłynniejszy policjant pochodzący z Ostrołęki, pełniący obecnie funkcję rzecznika prasowego stołecznej policji jadąc na służbę zatrzymał pijaną kierującą. Kobieta twierdziła, że jest agentka tajnych służb. W aucie miała kajdanki i posługiwała się fałszywą odznaką.

Nadkomisarz Sylwester Marczak, obecnie rzecznik prasowy KSP w Warszawie pochodzi z Ostrołęki i to właśnie w tutejszej jednostce stawiał pierwsze kroki pełniąc funkcję rzecznika prasowego. Za sprawą częstych wystąpień w głównych wydaniach wiadomości i licznych programach informacyjnych, nadkomisarza Marczaka doskonale kojarzy niemal każdy mieszkaniec naszego regionu. Po raz kolejny funkcjonariusz stał się bohaterem medialnych publikacji, choć tym razem to inny rzecznik prasowy opisuje jego dokonanie.

Nadkom. Marczak jadąc na służbę w „Pałacowej” zwrócił uwagę w miejscowości Stare Bosewo na kierującą bmw, której styl jazdy mógł wskazywać, że jest nietrzeźwa. Funkcjonariusz, mimo że jeszcze nie rozpoczął służby, powiadomił o swoich podejrzeniach dyżurnego KPP w Wyszkowie.

Kiedy auto zjechało w drogę leśną i zatrzymało się, wtedy funkcjonariusz wykorzystał okazję i natychmiast podbiegł do bmw, aby sprawdzić czy kierująca nim kobieta jest pod wpływem alkoholu lub może potrzebuje pomocy medycznej. Mieszkanka Warszawy stwierdziła, że nic jej nie dolega, nie potrzebuje pomocy, ale jedzie do szpitala.

- informuje komisarz Damian Wroczyński, rzecznik prasowy KPP w Wyszkowie.

Gdy kobieta usłyszała, że ma do czynienia z policjantem, zaczęła się nerwowo zachowywać i pokazała fałszywą odznakę twierdząc, że pracuje w tajnych służbach. 47-latka słysząc, że na miejsce został wezwany patrol, wtedy postanowiła uciec na parking przy Posterunku Policji w Długosiodle. Z relacji nakom. Marczaka wynika, że w trakcie niebezpiecznej jazdy kobieta stwarzała zagrożenie w ruchu drogowym łamiąc obowiązujące przepisy drogowe.

Przybyły patrol mazowieckiej Grupy SPEED potwierdził przypuszczenia rzecznika stołecznej policji. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w organizmie mieszkanki Warszawy ponad 0,5 promila alkoholu. W trakcie przeszukania samochodu funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli m. in etui na legitymację, fałszywą odznakę policyjną oraz kajdanki.

- dodaje kom. Wroczyński.

Kobieta już straciła swoje prawo jazdy, a dodatkowo za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara finansowa oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Śledczy dodatkowo ustalają czy kobieta podszywała się pod funkcjonariuszkę, skąd posiadała imitację przedmiotów mogących świadczyć, że jest policjantką, jak również do czego jej one służyły.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×