23 czerwca, w Przystani odbyła się oficjalna gala, podczas której wręczono Nagrody Wójta Gminy Olszewo-Borki. Wyróżnienia trafiają co roku do absolwentów klas ósmych, którzy kończą szkołę z najwyższymi wynikami w nauce, sukcesami sportowymi, artystycznymi lub reprezentowali swój region w konkursach wykraczających poza teren gminy.
W tym roku, po przeanalizowaniu wniosków od dyrektorów i wychowawców, nagrody odebrało łącznie 19 uczniów.
Lista nagrodzonych absolwentów z poszczególnych szkół
Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Olszewie-Borkach:
David Gołaś, Jan Muszyński, Kacper Orzoł, Kacper Szczubełek, Kamil Szczubełek, Maria Milewska, Patrycja Leończyk, Patrycja Zielonka, Tymoteusz Adam Makowski.
Szkoła Podstawowa w Przystani:
Aleksandra Żerańska, Anna Zofia Bielacka, Filip Król, Maja Bonus.
Szkoła Podstawowa z Przedszkolem w Nowej Wsi:
Bartosz Gamdzyk, Filip Krześnicki, Maciej Olesiński.
Szkoła Podstawowa w Grabówku:
Maria Banaś, Kornelia Komosa.
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Antoniach:
Piotr Michał Kord.
Podczas uroczystości gratulacje wyróżnionym uczniom, a także obecnym na sali rodzicom i nauczycielom, złożyli wójt gminy Krzysztof Grala oraz kierownik referatu oświaty Małgorzata Jędrasik.
Poza wręczeniem samych dyplomów i nagród, zgromadzeni goście mogli obejrzeć krótki program artystyczny. Przygotowali go i zaprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Przystani, która była gospodarzem tegorocznego wydarzenia.
Drodzy absolwenci - wielkie brawa za Waszą ciężką pracę, zarwane nocki i rozwijanie pasji. Życzymy Wam, żeby w nowych miejscach sukcesy przychodziły Wam z łatwością. Udanych, w pełni zasłużonych wakacji!









![Przewodniczący Rady Gminy Olszewo-Borki z prestiżowym odznaczeniem. Doceniono lata pracy! [ZDJĘCIA]](./luba//dane/pliki/zdjecia/2026/m/711480894_1605697748228646_7784453168149297969_n.jpg)

1
8