eOstroleka.pl
Region,

Naklejki reklamowe. Do czego je wykorzystać?

REKLAMA
zdjecie 1901
REKLAMA

Marketing i promocja to nieodłączny element każdego biznesu. Kluczem jest jednak znalezienie odpowiedniej formy promocji, by przykuwała uwagę, była pozytywna w odbiorze i co ważniejsze, wpływała na zapamiętanie marki przez klientów, a w szczególności przez grupę, do której dana reklama jest adresowana. Ponieważ naklejki reklamowe charakteryzują się szerokim spektrum zastosowań, nadają się do promocji praktycznie każdej branży. Do czego dokładnie je wykorzystać i jak powinny wyglądać? Jak profesjonalnie podejść do zamówienia naklejek? Polecamy sprawdzić to razem z nami!


Oryginalne naklejki reklamowe - charakterystyka i możliwości


Naklejki samoprzylepne nieprzerwanie cieszą się popularnością i przodują wśród narzędzi marketingowych. Dlaczego? Przede wszystkim cechuje je stosunkowo niski koszt produkcji w porównaniu do innych form reklamy, dzięki czemu mogą z nich korzystać przedsiębiorstwa i brandy z mocno ograniczonym budżetem. Prócz tego są wszechstronne i pasują do każdej tematyki - możesz ozdobić je własnym nadrukiem, Twoją grafiką, logotypem, sentencją i wybrać ich dowolny kształt. Należy również podkreślić, że dużym atutem jest szybki czas realizacji zamówienia, przy jednoczesnym bardzo dużym nakładzie naklejek. A w branży reklamowej w wielu sytuacjach szybka realizacja odgrywa istotną rolę. Oryginalne i własne naklejki reklamowe to zdecydowanie polecane narzędzie promocji czy rozpowszechniania wizerunku marki.


Sama forma reklamy za pomocą naklejki jest prosta i łatwa - wystarczy przykleić ją do danej powierzchni, by spełniała swoją funkcję. Dodatkowo jest jedną z najbardziej mobilnych form marketingu, co znacząco zwiększa zasięgi przekazu. Naklejkę można umieścić dosłownie wszędzie, a jej efekt wizualny przyciąga szczególną uwagę klienta. Widząc tę gamę zalet, przejdźmy do kolejnego etapu zapoznawczego, jakim jest wydruk naklejek.


Druk naklejek reklamowych - najpopularniejsze materiały


Gotowe naklejki dla laika na pierwszy rzut oka mogą wydawać się takie same, ale wgłębiając się w temat przekonasz się jak bardzo różnią się między sobą. Naklejki wykonane są z rozmaitych materiałów, a wybór tego odpowiedniego zależy od samego przeznaczenia i celu reklamy. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze opcje i możliwości, podzielone nie tylko ze względu na rodzaj zastosowanego materiału, ale także ze względu na właściwości kleju, czy cechy szczególne gotowej naklejki. Sprawdź, jakie naklejki będą najlepsze dla Ciebie.


naklejki reklamowe


Papier


Papier jest popularnym materiałem wykorzystywanym do druku naklejek ze względu na niskie koszty produkcji. Papierowe naklejki reklamowe często wybierane są do krótkotrwałych lub okresowych kampanii marketingowych. Ze względu na niską wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne, nie zaleca się oklejanie nimi powierzchni zewnętrznych. Oczywiście wyróżniamy też naklejki reklamowe, które powlekane są specjalną powłoką ochronną - laminatem. Ma on na celu przedłużyć żywotność naklejki i zwiększyć jej odporność na ścieranie czy blaknięcie. Drukowanie naklejek laminowanych podnosi koszty produkcji, co sprawia, że Klient może poszukać alternatywy. Co znajdziemy w zanadrzu?


Naklejki z folii ploterowej


Naklejki reklamowe z folii samoprzylepnej nie są wykonane w taki sam sposób. Na początek możemy wyróżnić naklejki z folii ploterowych. Są to kolorowe i samoprzylepne folie, z których powstaje poprzez wycięcie dana grafika. Najczęściej takie naklejki są stosowane na witrynach sklepowych, gdzie z ich pomocą można przedstawić stosunkowo proste grafiki lub napisy. Naklejki z folii ploterowej stanowią często główną ofertę drukarni, gdyż ceni się ich uniwersalność - można je stosować do użytku wewnętrznego i zewnętrznego.


Folie odlewane


Powstają najczęściej z lanego polimeru PVC, który jest pokrywany warstwą kleju akrylowego na bazie rozpuszczalnika. Ten materiał umożliwia zastosowanie różnych technologii druku cyfrowego. Naklejki z tego materiału, w tym naklejki wielkoformatowe, są w ofercie wielu drukarni, znakowane jako high quality. Dlaczego? Materiał ten zapewnia dobrej jakości wydruk. Dodatkowo naklejki te są szczególnie polecane do zastosowania na nieregularnych powierzchniach, takich jak chociażby ceglane, czy pokryte tynkiem elewacje budynków.


Naklejki z folii transparentnej


To produkt, który zapewnia ciekawy efekt. Transparentna folia sprawia, że napisy, grafika lub logo firmy nie przesłaniają w całości powierzchni, na której dana naklejka została umieszczona. Na naklejce transparentnej o nieco większych wymiarach niż sama zawartość, można umieścić grafikę o praktycznie dowolnym kształcie.


Etykiety drukowane do zastosowań przemysłowych i profesjonalnych


To grupa produktów, w której znajdują się etykiety i naklejki wykonywane na trwałych materiałach, posiadające warstwę mocnego kleju. Dzięki temu po umieszczeniu ich na różnego rodzaju urządzeniach, maszynach, czy pulpitach sterowniczych, są dobrze widoczne i odporne na uszkodzenia. Przykładowo etykieta może informować o kluczowych zasadach bezpieczeństwa przy obsłudze danego urządzenia. Taka naklejka prezentuje informacje, które muszą być zawsze widoczne i łatwo dostępne.


Naklejki adhezyjne i z folii elektrostatycznej


To bezklejowe produkty, które utrzymują się na płaskiej i gładkiej powierzchni bez dodatku spoiwa. Naklejka bezklejowa nie pozostawia po sobie żadnego śladu. Dzięki tej właściwości jest to produkt wielokrotnego użytku, umożliwiający dodatkową reklamę na danej powierzchni bez jakiegokolwiek ryzyka jej uszkodzenia.


Naklejki z folii translucentnej


W tej technologii najczęściej są wykonywane naklejki z logo firmy, które dodatkowo są podświetlane od spodu. Struktura folii translucentnej gwarantuje równomierne rozproszenie światła sztucznego i naturalnego padającego od spodu danej grafiki. Druk na tym materiale charakteryzuje się nasyconymi i żywymi kolorami oraz równomiernym rozpraszaniem światła na całej powierzchni. Możesz mieć pewność, że taka naklejka przykuje uwagę nawet w nocy, co jest wręcz pożądanym efektem wielu produktów.


Naklejki 3D


Na naklejkę z folii ploterowej z gotowym nadrukiem, nanoszona jest żywica, która zastygając daje efekt wypukłości. Takie naklejki są bardzo wytrzymałe, ponieważ folia jest zabezpieczona dodatkową warstwą. Można je spotkać jako środek informacyjny produktów wykorzystywanych w gospodarstwach domowych. Są odporne na częste czyszczenie powierzchni i trwałe, dzięki temu najistotniejsze informacje jak logo czy kontakt z działem serwisowym, są długotrwale widoczne i czytelne.


Inne rodzaje naklejek reklamowych


Nie sposób wymienić wszystkich rodzajów naklejek, jakie można znaleźć w ofercie drukarni i agencji poligraficznych, zwłaszcza że przemysł drukarski stale się rozwija i szuka nowych, innowacyjnych rozwiązań dla swoich produktów. Warto jednak wymienić jeszcze kilka rodzajów naklejek, które mogą być inspiracją dla Twojej kampanii reklamowej:  • specjalistyczne naklejki na powierzchnie chropowate i porowate,

  • naklejki w formie plandek,

  • naklejki podłogowe, chodnikowe i ścienne,

  • naklejki z folii luminescencyjnej, fluorescencyjnej, lub odblaskowej,

  • hologramy,

  • etykiety plombowe,

  • naklejki dwustronne,

  • z folii metalicznej,

  • naklejki magnetyczne,

  • perforowane folie okienne.


Jak skutecznie wykorzystać naklejki w marketingu?


W zależności od tematyki i reklamy różnice pomiędzy naklejkami są diametralne. Przede wszystkim możemy spotkać naklejki o dowolnym rozmiarze, dowolnego kształtu, a druk wielkoformatowy ułatwia lokalizację naklejek na większych powierzchniach. Jak jednak sprawić by naklejka była widoczna i skupiała uwagę odbiorcy? Wykorzystaj poniższe wskazówki.


Wydarzenia branżowe i eventy tematyczne - warto wykorzystać większe skupiska i spotkania do wręczania naklejek reklamowych, które można przykleić w dowolnym miejscu - na ubraniu, zeszycie, teczce, czy ścianie. Naklejki z logo firmy czy brandu mogą być dodawane do ulotki, lub mogą składać się na zestaw gadżetów promocyjnych.


Kampanie społeczne i przekaz ważnych treści - naklejki informacyjne są świetnym sposobem, by przekazać ważną informację w krótki i szybki sposób. Wystarczy jedno zdanie, hasło umieszczone na produkcie, by odbiorca szybko przyswoił założenia marki.


oklejony samochód, naklejki na samochód
 Naklejki na samochody i na sprzęt - W całości oklejone pojazdy to świetny sposób na reklamę. Kreatywnie zaprojektowana grafika, oddająca charakter firmy i dopasowana do danego pojazdu przykuwa uwagę i gwarantuje, że zarówno inni kierowcy, jak i przechodnie zwrócą uwagę na zaprezentowaną firmę, produkty, itp. Druk naklejek reklamowych to także sposób by oznakować narzędzia i urządzenia wykorzystywane do pracy. Mogą to być laptopy, drukarki, skrzynki narzędziowe - zastosowań jest mnóstwo.


Opakowania produktu - etykiety i naklejki z logo firmy lub produktu umieszczone na pudełkach to tani i efektowny sposób na wyróżnienie się na tle konkurencji i uatrakcyjnienie zwykłego opakowania danego produktu. Zamówienie zapakowane w ciekawy sposób zachęca klientów do kolejnego zakupu, a same produkty mogą za pomocą naklejek zmieniać swój wizerunek w zależności od okresów tematycznych tj. świątecznych, urodzinowych, rocznicowych. Jest to ogromną korzyścią dla producentów, którzy nie muszą zmieniać szaty graficznej produktu, a jedynie ją "odświeżają".


Naklejki reklamowe w marketingu - podsumowanie


Profesjonalna obsługa, dobry kontakt i indywidualne podejście do klientów, a często także ekspresowa wysyłka oferowana przez firmy produkujące naklejki reklamowe sprawia, że jest to chętnie i często wybierany sposób na promocję danej marki, firmy lub jakiegoś wydarzenia. Wybór odpowiedniej firmy wykonawczej ma znaczenie przy płynnej realizacji zamówienia, jednak nie zapominaj, że najważniejsze jest określenie Twoich wymagań. Będziesz mógł je jednak odpowiednio sprecyzować mając podstawową wiedzę z zakresu potencjalnych możliwości - mamy nadzieję, że niniejszy artykuł wystarczająco wprowadził Cię w temat naklejek reklamowych i ułatwi wybór ostatecznego produktu!


Materiał zewnętrzny. 

REKLAMA
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×