eOstroleka.pl
Region,

Napad na oddział Kurpiowskiego Banku. Ruszył proces Marcina M. To były policjant

REKLAMA
zdjecie 1524
zdjecie 1524
REKLAMA

W olsztyńskim sądzie ruszył proces Marcina M., który jest podejrzany o napad m.in. na oddział Kurpiowskiego Banku Spółdzielczego. Mężczyzna w przeszłości był policjantem. Sąd na pierwszej rozprawie wyłączył jawność procesu.

Do napadu na oddział Kurpiowskiego Banku Spółdzielczego z Myszyńca doszło 3 marca 2021 roku w Rozogach. Napastnik z bronią ukradł wówczas znaczną sumę pieniędzy. Sprawa znalazła swój nieoczekiwany finał...

Oskarżony były policjant

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie pod koniec 2021 roku przesłała do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Marcinowi M. oskarżonemu o dokonanie dwóch napadów na placówki bankowe – w Pieckach i Rozogach. W drugim z wymienionych przypadków sprawca napadł na oddział Kurpiowskiego Banku Spółdzielczego z Myszyńca.

Marcin M. został zatrzymany w dniu 30 marca 2021 r. w związku z napadem na placówkę bankową w Rozogach (oddział Kurpiowskiego Banku Spółdzielczego z Myszyńca), do którego doszło blisko cztery tygodnie wcześniej. Mężczyzna ten przed zatrzymaniem pracował w komisariacie policji w Rucianem-Nidzie jako dzielnicowy. Według ustaleń prokuratora Marcin M. w dniu 3 marca 2021 r., posługując się bronią palną i grożąc pracownikom banku pozbawieniem ich życia, ukradł z banku w Rozogach ponad 87 tys. zł.

Ponadto, w toku śledztwa – na podstawie analizy materiałów dowodowych sprawy, w tym sposobu działania sprawcy, prokurator ustalił, że Marcin M. miał dokonać także napadu na placówkę bankową w Pieckach w dniu 14 stycznia 2020 r. Zdaniem prokuratora Marcin M. przy użyciu broni palnej oraz gróźb pozbawienia życia wobec pracowników banku, miał wówczas ukraść z banku ponad 46 tys. zł.

- Marcin. M. przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się jedynie do napadu na bank w Rozogach. W złożonych przed prokuratorem wyjaśnieniach wyjawił motywy swojego działania (problemy finansowe i narastające długi) oraz opisał przebieg tego zdarzenia - informuje sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Proces niejawny

Proces Marcina M. rozpoczął się 28 stycznia 2022 r. przed Sądem Okręgowym w Olsztynie. Na wniosek stron, sąd postanowił wyłączyć jawność rozprawy z uwagi na ważny interes osób prywatnych. Oskarżony w pierwszym dniu procesu oświadczył, że podtrzymuje wyjaśnienia złożone w postępowaniu przygotowawczym i odpowiadał na pytania stron.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×