eOstroleka.pl
Ostrołęka, TYLKO U NAS

Napadli na sklep monopolowy w Ostrołęce. Jacek B. i Leszek K. skazani za rozbój

REKLAMA
zdjecie 1901
REKLAMA

Dwaj mężczyźni, którzy napadli na sklep monopolowy przy ul. Sikorskiego w Ostrołęce, usłyszeli wyrok w ostrołęckim Sądzie Okręgowym. Jacek B. i Leszek K. to prawdziwy "gang Olsena" - nie dość, że zostali ośmieszeni przez ekspedientkę, która zamknęła ich w sklepie, to jeszcze za rozbój z użyciem noża spędzą w więzieniu 3 lata i 10 miesięcy.

Pijani napastnicy zamknięci w sklepie

Do zdarzenia doszło w styczniu 2023 r. w sklepie monopolowym przy ul. Sikorskiego w Ostrołęce. Do sklepu weszło dwóch mężczyzn, jeden z nich wszedł za ladę sklepową z nożem i zażądał od ekspedientki wydania pieniędzy. Kobieta wykorzystała moment nieuwagi sprawców i wybiegła ze sklepu. Przypadkowi przechodnie pomogli jej przytrzymać drzwi i sprawcy znaleźli się w pułapce. Zostali wypuszczeni dopiero, gdy przyjechała policja. Trafili prosto za kraty.

Dwaj mieszkańcy powiatu wyszkowskiego, którzy dokonali napadu, byli pod wpływem alkoholu. Jeden z 39-latków miał około dwa promile, a drugi - około półtora promila w organizmie.

Komendant policji w Ostrołęce podziękował ekspedientce i świadkom za wzorową reakcję. Sprawa napadu trafiła do sądu i została już rozstrzygnięta.

Jacek B. i Leszek K. usłyszeli wyrok

Jak się dowiedzieliśmy, 25 lipca zapadł wyrok w tej sprawie. Sąd Okręgowy w Ostrołęce uznał Jacka B. i Leszka K. za winnych popełnienia przestępstwa rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia i wymierzył im kary po 3 lata i 10 miesięcy pozbawienia wolności. Sąd zaliczył oskarżonym okres rzeczywistego pozbawienia wolności w sprawie, orzekł obowiązek solidarnego uiszczenia nawiązki w wysokości po 5000 zł na rzecz pokrzywdzonych oraz orzekł przepadek dowodu rzeczowego. Wyrok jest nieprawomocny.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×