eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Napisz wiersz o Goworowszczyźnie

REKLAMA
REKLAMA

Towarzystwo Przyjaciół Goworowszczyzny zaprasza do wzięcia udziału w konkursie literackim na wiersz o Goworowszczyźnie „Wędrujące maki”.

Tematem przewodnim konkursu są "cztery pory roku w moim domu, za moim oknem". Wiosna, lato, jesień i zima charakteryzują się rozmaitymi, specyficznymi dla siebie cechami i w dużym stopniu różnią się od siebie. Wyznaczają rytm dnia i cykl pracy, a obrazy i dźwięki potrafią wprowadzić w melancholijny nastrój. Wyjrzyj przez okno, idź na spacer, przywołaj wspomnienia, może warto porozmawiać z babcią, dziadkiem o ich spostrzeżeniach jak wyglądały cztery pory roku, co wypełniało ten czas. Napisz! Organizatorzy konkursu czekają na Twój wiersz.

Zasady uczestnictwa:

  • konkurs przeznaczony jest dla mieszkańców gminy Goworowo oraz rodaków mieszkających po za Goworowem, z podziałem na kategorie wiekowe: uczniowie klas VII – VIII, uczniowie do lat 18, dorośli,
  • konkurs ma pisemną formę utworu poetyckiego o tematyce związanej z małą ojczyzną Goworowszczyzną, jej pięknem krajobrazu. Temat przewodni: cztery pory roku w moim domu, za moim oknem,
  • utwór powinien być zbudowany z minimum dziesięciu wersów,
  • należy nadesłać jeden samodzielnie napisany, niepublikowany i nienagradzany wcześniej wiersz.

Wiersz należy przesłać do 15 grudnia 2023 r. do biura Organizatora: Towarzystwo Przyjaciół Goworowszczyzny, Goworowo, ul. Szkolna 16a, 07-440 Goworowo, bądź na email goworowszczyzna@op.pl. Prace należy opatrzyć tytułem oraz swoimi danymi: imieniem i nazwiskiem, adresem, telefonem kontaktowym, kategorią wiekową.

Powołana przez Organizatora Komisja Konkursowa oceni nadesłane prace według kryteriów:

  • zgodność z tematem,
  • posługiwanie się językiem poetyckim (zastosowanie środków poetyckich - epitety, porównania, przenośnie, rymy i inne),
  • zachowanie budowy wiersza,
  • oryginalność ujęcia tematu.

Organizatorem konkursu jest Towarzystwo Przyjaciół Goworowszczyzny przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie i Gminnej Biblioteki Publicznej w Goworowie.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×