eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Narew w Ostrołęce zmienia oblicze. Ruszyły ważne prace na lewym brzegu rzeki [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Na tę chwilę Narew i Ostrołęka czekała od lat. Nabrzeże rzeki zaczęło zmieniać swoje oblicze. Ruszyły prace związane z uporządkowaniem i zagospodarowaniem lewego brzegu wraz z budową kanalizacji deszczowej.

Po rozstrzygniętym w październiku postępowaniu przetargowym zadanie związane z zagospodarowaniem nabrzeża Narwi oraz budową wzdłuż lewego brzegu kanalizacji deszczowej powierzono firmie Domost z Małkini Górnej. Miasto wyda na ten cel niemal 4 miliony złotych.

W ramach rozpoczętych właśnie prac prowadzonych w rejonie portu rzecznego oraz między mostami Madalińskiego i Wyszyńskiego wykonane zostanie zabezpieczenie i umocnienie fragmentu lewego brzegu Narwi - fragment ten ulega postępującej erozji. Remont kanalizacji deszczowej zlokalizowanej w odcinku od portu do mostu im. Kard. S. Wyszyńskiego będzie polegał na wykonaniu tymczasowego systemu odprowadzania wód opadowych i roztopowych, wykonaniu robót ziemnych, kanałów z rur żelbetonowych, umocnień czy prób szczelności kanałów.

Budowa odcinka sieci kanalizacji deszczowej w ul. Szpitalnej polegać będzie m.in. na wykonaniu robót ziemnych, kanałów rur "wipro" czy umocnień. Z kolei umocnienie odcinka lewego brzegu rzeki Narew obejmować będzie budowę i wzmocnienie dróg dojazdowych, wykonanie chodników, narzutu kamiennego nadwodnego i podwodnego, humusowanie skarp czy wykonanie pionowych znaków.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×