eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Narysuj komiksowych bohaterów. Kultownia zaprasza do wspólnej zabawy

REKLAMA
zdjecie 8404
REKLAMA
zdjecie 8404

Barlej, Yoyo Pizza i Paweł Malinowski – to bohaterowie komiksu, który powstaje w ostrołęckiej Kultowni. Postacie mają niepowtarzalne, określone przez twórców cechy, ale… nadal pozostają w sferze wyobraźni, z której można je wydostać przyłączając się do konkursu dedykowanego najmłodszym mieszkańcom.

Pomysł na komiks o przygodach Barleja, Yoyo Pizza i Pawła Malinowskiego to efekt zajęć realizowanych w ramach przerwanego przez epidemię koronawirusa projektu „Literatura to nie bzdura”. Organizatorzy – Kultownia, Biblioteka Osiedlowa nr 6 oraz Szkola Podstawowa nr 4 planowali zaprosić do swoich podopiecznych Piotra Nowackiego, jednego z czołowych obecnie twórców komiksów dla dzieci. Plany związane ze spotkaniem pokrzyżował koronawirus, na szczęście jednak zaraza nie zdołała zniweczyć zrealizowanych już wcześniej postępów w projekcie.

A co nam się udało? A to, że podczas zajęć nasi przyjaciele z klasy trzeciej mieli za zadanie wymyślić troje bohaterów. Zrobili to, opisali ich cechy, potem narysowali ich portrety, wymyślali przygody…

- mówi Staszek Orłowski z ostrołęckiej Kultowni.

Do dalszej zabawy nad komiksem Kultownia zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 7 do 11 lat.


No i teraz nasza zabawa, która będzie składać się z kilku zadań, a wybrani autorzy, którzy przebrną przez wszystkie etapy, zostaną nagrodzeni m. in. zaproszeniem na spotkanie z panem Piotrem Nowackim, podczas którego będzie także wystawa prac dzieciaków :) Pierwsze zadanie dla Was: poniżej macie opisy bohaterów, tak, jak stworzyli je uczestnicy projektu.

- mówi Staszek Orłowski.

A oto opisy trójki bohaterów:

Barlej jest słodki i malutki, jest okrąglutki, ma ubranko i jest psem, ma zielone oczka.

Yoyo Pizza
. Jest gruby, ma brodę, ciemne okulary, długą szyję, złoty ząb, cztery nogi, jedno oko i rogi, jest zielony i bardzo zły.
Paweł Malinowski – jest chudy i malutki, i ma jajowatą i ogromną głowę, i niebieską grzywkę. Ma szelki, koszulę w kratę, czarne spodnie i muszkę. Ma żarówkę nad głową, szarą brodę i
czerwone usta.

Osoby, które podejmą wyzwanie i zechcą wziąć udział w konkursie polegającym na narysowaniu trójki bohaterów komiksu, muszą wysłać skan lub zdjęcie swojej pracy na adres email:
cooltownia@wp.pl – wiadomość należy zatytułować: Zadanie nr 1, a w treści podać imię i nazwisko autora pracy oraz wiek. W zabawie mogą wziąć udział dzieci w wieku 7-11 lat.

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 20 maja, do godz. 23.59.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×