2011-01-03T11:30:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

"Nastroje we Dwoje": Będzie sie działo. Zobacz, jakie gwiazdy odwiedzą Ostrołękę

REKLAMA
zdjecie 2866
zdjecie 2866
Stanisław Sojka podczas koncertu w warszawskiej Stodole (fot. soyka.pl)Stanisław Sojka podczas koncertu w warszawskiej Stodole (fot. soyka.pl)
REKLAMA

Tegoroczny cykl "Nastroje we Dwoje" przyniesie nam wiele koncertowych doznań i spektaklowych uniesień.

Już w sobotę, 8 stycznia będziemy mieli okazję zobaczyć spektakl  Andropauza - najnowszą komedię Jana Jakuba Należytego - męski odpowiednik na spektakl "Klimakterium". Opowiedziana prześmiesznymi dialogami i piosenkami historia w wykonaniu Marka Siudyma, Jacka Kawalca, Macieja Damięckiego, Michała Pietrzaka i Andrzeja Beya-Zaborskiego. Sala OCK, godz. 18.00

12 lutego wystąpi Soyka Kwintet. Stanisław Soyka - polski muzyk jazzowy i popowy, pianista, skrzypek, kompozytor i aranżer z towarzyszeniem muzycznego kwintetu. Zagrają Przemek Gregon, Marcin Lamch, Kuba Sojka (syn), Zbyszek Bryciak, Marcin Gęborek, Rafał Gęborek. Usłyszymy składankę najlepszych piosenek pochodzących z bogatej dyskografii Soyki.

12 marca będziemy mieli okazję być na koncercie Ani Dąbrowskiej, wokalistki wykonującej muzykę z pogranicza popu, soplu i jazzu; do tej pory nagrała 4 płyty, i zdobyła 7 Fryderyków.

9 kwietnia w OCK wystąpi Bernard Maseli z zespołem. Muzyk, kompozytor, pedagog, wirtuoz wibrafonu z okazji 25-lecia działalności stworzył międzynarodowy zespół w którym zagrają czarnoskóra basistka z Wybrzeża Kości Słoniowej Manou N’Guessen oraz perkusiści: Czech Daniel Dano Sołtys i sir Lord Garden Oameley.

14 maja zaśpiewa Grażyna Łobaszewska z zespołem Ajagore. Jedna z najwybitniejszych polskich wokalistek średniego pokolenia, znana z takich piosenek jak: "Czas nas uczy pogody", "Gdybyś", "Brzydcy". Towarzyszyć jej będzie tczewska kapela Ajagore, odwołująca się w swoich kompozycjach do szeroko pojętej muzyki ludowej. Ze współpracy zespołu z Grażyną Łobaszewską powstała płyta poświęcona pamięci Niemena pt. "Dziwny jest".

18 czerwca wystąpi Federacja Lubelskich Bardów. Grupa istnieje od 1999 roku. Była gwiazdą Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, II Festiwalu Piosenki Prawdziwej (Sopot - Opera Leśna), Olsztyńskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy poezję". Z sukcesem koncertowała w Wiedniu, w Paryżu, w Nowym Jorku, Lwowie, Dublinie i wielokrotnie w Londynie. W Ostrołęce usłyszymy najlepsze, najczęściej nagradzane piosenki wybrane z repertuaru zespołu.

16 lipca będziemy mogli usłyszeć Projekt Wołodia. Jest to inicjatywa wrocławskiego muzyka Janusza Kasprowicza z postpunkowej kapeli "Przyjaciele Stefana". Muzycy biorący udział w projekcie pochodzą z różnych muzycznych bajek. Na co dzień grają rocka, flamenco czy jazz. Połączenie ich wrażliwości i fascynacji dało intrygujący efekt i pozwoliło pokazać piosenki rosyjskiego barda, Włodzimierza Wysockiego, w nowym, współczesnym świetle.

20 sierpnia wystąpi Olsztyński Teatrzyk Piosenki Czyści jak Łza. Czyści śpiewają autorskie piosenki w których satyra, niekiedy łagodna, niekiedy niezwykle ostra miesza się z poetyką i liryką. Zespół tworzą: Jaromir Wroniszewski, Marek Markiewicz, Wiesław Machciński, Zbigniew Ostrowski, Andrzej Pancer, Andrzej "Brunet" Gulczyński.

Cena biletu na jeden koncert wynosi 25 zł. Akcja finansowana z budżetu miasta i pod patronatem prezydenta Ostrołęki.

REKLAMA
Kalendarz imprez
styczeń 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31 dk1
 2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
dk30 dk31  1  2  3  4  5
×