2017-02-07T11:41:45+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

"Nasz Dziennik" o ostrołęckim muzeum polskiej chwały

REKLAMA
zdjecie 2911
REKLAMA
18
3
3

"Nasz Dziennik" opublikował wywiad z Jackiem Karczewskim - dyrektorem Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. W rozmowie z Karoliną Goździewską podkreślił on znaczenie powstającego muzeum oraz zaapelował o informowanie o pamiątkach rodzinnych i posiadanych dawnych dokumentach, mogących być wielką wartością dla placówki.

Wywiad nosi znamienny tytuł - "Muzeum polskiej chwały". Tak właśnie przedstawia się ostrołęckie muzeum, jako te, które jest kluczowym elementem dbania o pamięć historyczną na Kurpiach, czyli w regionie mocno zakorzenionym w swojej kulturze, tradycjach i obyczajach. Jacek Karczewski zdradził na jakim etapie jest obecnie budowa muzeum przy ul. Traugutta.

- W najbliższych dniach zostanie ogłoszone zakończenie przetargu na inwestora zasadniczego. Doprecyzowany jest scenariusz ekspozycji stałej, która będzie stanowić jeden z najważniejszych elementów przyszłego muzeum - stwierdza.

W wywiadzie dla "Naszego Dziennika" Karczewski opowiada także o zebranych dotychczas eksponatach oraz wystosowuje apel do osób, które mogłyby pomóc w zebraniu kolejnych zdjęć, dokumentów czy pamiątek. Pozwolenie na wykonanie kopii lub przekazanie oryginałów dla muzeum może być bezcenną wartością.

– Apeluję do wszystkich posiadających jakieś pamiątki, dokumenty: przysyłajcie je do nas. Jak ktoś nie chce przekazać ich na rzecz muzeum, to zrobimy kopie i odeślemy. Wszystko po to, by ta historia nie została zapomniana, a my potrafilibyśmy z niej wyciągać właściwe wnioski, by nie powtórzyły się błędy z przeszłości - mówi Jacek Karczewski.

Cały wywiad z dyrektorem Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce przeczytasz w internetowym wydaniu "Naszego Dziennika".

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11  12 dk13 dk14
 15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22  23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×