2020-07-02T15:09:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

NASZ NEWS: Duchowny parafii w Kadzidle na kwarantannie? Miał kontakt z osobą zakażoną

REKLAMA
zdjecie 5050
REKLAMA
0
0
30

Jak udało nam się dowiedzieć, jeden z księży parafii pw. Świętego Ducha w Kadzidle objęty został nadzorem Sanepidu. Duchowny miał kontakt z osobą zarażoną koronawirusem.

Jeden z księży z parafii pw. Świętego Ducha w Kadzidle decyzją służb sanitarnych został objęty nadzorem. Duchowny uczestniczył w ostatnim czasie w spotkaniu w jednym z zakonów funkcjonujących na terenie diecezji łomżyńskiej, w którym potwierdzono zakażenie koronawirusem u kilku zakonnic. Od księdza pobrano wymaz do badań, które mają ostatecznie potwierdzić lub wykluczyć zakażenia.

Sprawę skomentowali duchowni wydając oficjalny komunikat skierowany do wienych


Drodzy Parafianie! W związku z zaistniałą sytuacją podejrzenia możliwości zakażenia się wirusem COVID-19 przez jednego z nas, pragniemy Was poinformować, że jesteśmy w stałym kontakcie z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Ostrołęce i stosujemy się do wszelkich rygorów reżimu sanitarnego, wskazanego nam przez wyżej wymienioną instytucję. I Komunię Święte zaplanowane na najbliższą niedzielę odbędą się o ustalonych godzinach. Jeśli wszystko będzie dobrze, to będą je celebrowali miejscowi Kapłani, a jeśli zalecenia Sanepidu będą inne, to będzie celebrował je Kapłan z innej parafii. Polecamy Was w modlitwie opiece naszego Pana Jezusa Chrystusa i Jego Najświętszej Matki Maryi i również prosimy o modlitwę za nas. Wasi Duszpasterze.


Wyniki badania duchownego z Kadzidła mają być znane w piątek, 3 lipca.

O możliwej kwarantannie księdza z kadzidlańskiego kościoła poinformowali nas parafianie, którzy obawiają się o swoje zdrowie. Na najbliższy weekend zaplanowane są uroczystości – sakrament I Komunii Świętej dla dwóch grup dzieci i ślub kościelny.

Nie wiemy czy ksiądz miał już badanie i jaki jest jego wynik. Co w sytuacji, gdy okaże się, że ksiądz ten jest zakażony, a mieszka on razem z duchownymi. Mają co prawda osobne pokoje, ale korzystają np. z jednej kuchni, mają wspólną gosposię. Czy pozostali też zostaną odizolowani? Co wtedy z komuniami naszych dzieci? Czy się odbędą?


- alarmuje nasza Czytelnika.

Pytania w tej sprawie skierowaliśmy do łomżyńskiej kurii.

Ze strony diecezji pragnę zapewnić, że osoby duchowne zobowiązane są do bezwzględnego przestrzegania poleceń władz sanitarnych i przestrzegania zasad bezpieczeństwa w kościołach bo jest dobro wspólne o które Kościół zawsze się troszczy.

- poinformował nas ks. Artur Szurawski, kanclerz kuri.
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 25  26  27  28  29  30 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
dk30 dk31  1  2  3  4  5
×