zdjecie 473
2020-09-18T18:12:05+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

NASZ NEWS. Wyrok po tragicznym wypadku w Chudku. Prokurator złożył apelację

REKLAMA
REKLAMA
1
0
3

Sąd Rejonowy w Ostrołęce wydał wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku, do którego doszło w sierpniu 2018 roku w Chudku. Wiesław K. został skazany, m.in. na karę więzienia w zawieszeniu. To jednak nie koniec procesu, gdyż prokurator złożył w tej sprawie apelację.

Do wypadku doszło 17 sierpnia 2018 roku po godzinie 18.00 w Chudku (gm. Kadzidło). W zderzeniu dwóch pojazdów śmierć na miejscu poniosły dwie osoby.

Jak ustaliła ostrołęcka prokuratura, sprawcą wypadku był Wiesław K. 

Kierując samochodem marki ford transit nieumyślnie naruszył przepisy ustawy prawo o ruchu drogowym w ten sposób, iż jadąc z nadmierną prędkością w kierunku miejscowości Obierwia, nie dysponując odpowiednią do tego widocznością ani miejscem, podjął manewr wyprzedzania poprzedzającego go ciągnika rolniczego z dwoma załadowanymi przyczepami, doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym przeciwległym pasem ruchu w kierunku miejscowości Baranowo samochodem marki Mercedes Benz, kierowanym przez Piotra D.

- relacjonuje Elżbieta Edyta Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Doszło do uszkodzenia nadwozia samochodu marki Mercedes Benz, zlokalizowanego głównie w obrębie jego przedniego lewego narożnika i lewego boku oraz rozległego uszkodzenia samochodu Ford Transit zlokalizowanego głównie w obrębie jego przodu i obu boków i jego ogólnego zdeformowania, w wyniku czego pasażerowie pojazdu Ford Transit Ireneusz S. i Ryszard S. doznali ciężkich obrażeń ciała skutkujących śmiercią na miejscu wypadku. Wojciech K. doznał obrażeń powodujących naruszenie czynności narządów ciała na czas powyżej 7 dni

12 grudnia 2019 roku do Sądu Rejonowego w Ostrołęce skierowano akt oskarżenia. Sąd Rejonowy w Ostrołęce uznał Wiesława K. za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu i skazał go na karę 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres próby wynoszący 2 lata, zobowiązał go do informowania kuratora o przebiegu okresu próby na piśmie co 6 miesięcy, orzekł grzywnę, koszty i opłaty.

Od powyższego wyroku apelację złożył Prokurator Rejonowy w Ostrołęce. Termin rozprawy apelacyjnej nie został dotychczas wyznaczony

- poinformowała nas Elżbieta Edyta Łukasiewicz, rzeczniczka ostrołęckiej prokuratury.

REKLAMA
Więcej o: wyrok, wypadek, Chudek

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21 dk22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×