2019-04-08T20:17:37+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Nauczyciele strajkują, a co z dziećmi? Urząd Marszałkowski zapewnił opiekę

REKLAMA
REKLAMA

Rozpoczął się strajk nauczycieli. Większość placówek oświatowych na Mazowszu jest od dziś do odwołania zamkniętych. Pracownicy urzędu marszałkowskiego, którzy nie mają co zrobić ze swoimi pociechami, mogą liczyć na wsparcie. W tej chwili zgłoszonych zostało ok. 30 dzieci. Od jutra czekają na nie ciekawe zajęcia i wycieczki.

Strajk nauczycieli oznacza wolne dni dla uczniów czy przedszkolaków większości placówek na terenie naszego województwa. To również patowa sytuacja dla ich rodziców. Nie można przewidzieć, ile czasu potrwa protest, więc nie wiadomo, ile urlopu musieliby brać rodzice, którzy nie mają jak zapewnić opieki swoim dzieciom. W trosce o najmłodszych i z myślą o płynności pracy urzędu marszałkowskiego, urząd zorganizował dzieciom swoich pracowników całodniowe zajęcia.

– Od jutra ruszamy z akcją opieki nad dziećmi naszych pracowników. Rodzice zgłosili nam ok. 30 dzieci – poinformował dyrektor urzędu Waldemar Kuliński. – Zaplanowany jest bogaty program. Jeżeli będzie dopisywała pogoda, to przewidujemy wyjścia na zewnątrz. Dzieci będą oczywiście odpowiednio zabezpieczone. Jeśli strajk będzie się przedłużał, mamy też zapewnione wsparcie Teatru Dramatycznego w Płocku. Dyrektor Marek Mokrowiecki zorganizuje dzieciom w Warszawie występy. Mamy więc pełną gamę atrakcji – od sportu po kulturę.

Od jutra dzieci w różnym wieku: 4,5-10 lat będą mogły liczyć na różnego typu animacje organizowane przez Fundację A.R.T., ale też na wycieczki do muzeów i zoo, zabawy na placu zabaw, zajęcia w siedzibie fundacji. Na czas wyjść dzieci będą mieć zapewnione przez urząd tzw. zestawy brd, czyli m.in. kamizelki oraz opaski odblaskowe.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w przypadku sytuacji takich jak strajk nauczycieli rodzice dzieci do 8 lat mają prawo do zasiłku opiekuńczego, jednak płatnego w wymiarze 80 proc. ich pensji. Rodzicom starszych dzieci taki zasiłek już nie przysługuje, a zatem są zmuszeni np. do wzięcia urlopu wypoczynkowego.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
 12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
 19  20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
 26 dk27  28 dk29  30  1  2
×