2022-05-15T18:04:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Nauczycielki SP 10 z sukcesami w konkursie "Lekcje o Mazowszu"

REKLAMA
zdjecie 5131
REKLAMA
zdjecie 5131
1
0
3

Nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce zostały nagrodzone w konkursie organizowanym przez  Samorząd Województwa Mazowieckiego we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

W VI edycji konkursu „Lekcje o Mazowszu” tematem przewodnim było "Materialne i niematerialne dziedzictwo Mazowsza". - Przesłane scenariusze wykazują się różnorodnym podejściem pod względem wykorzystywanych metod oraz form pracy z uczniem. Proponowane przez autorów karty pracy i teksty źródłowe zachęcają do odkrywania tajników Mazowsza - poinformowali organizatorzy.

Nadesłano 42 prace, wyłoniono najlepszych a wśród nich Magdalena Pychotka - nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce, która zdobyła pierwszą nagrodę oraz Małgorzata Żebrowska, także z SP 10, zdobywczyni trzeciego miejsca.

Laureaci szóstej edycji konkursu „Lekcje o Mazowszu”:

W kategorii 7-9 lat

  • I nagroda: „Wyprawa po kurpiowski skarb” – Magdalena Pychotka, Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce
  • II nagroda: „Poszukiwacze mazowieckich skarbów” – Małgorzata Kornacka, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Sochaczewie
  • III nagroda: „Kurpiowskie vademecum” – Małgorzata Żebrowska, Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce

Wyróżnienie:

  • „Ale Chopin!” – Katarzyna Jaworska, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Dursztynie
  • „Zakochany w Mazowszu” – Adrianna Brzezińska, Szkoła Podstawowa nr 20 im. Władysława Broniewskiego w Płocku

W kategorii 10-14 lat

  • I nagroda: „Dziedzictwo i teraźniejszość stylów architektonicznych Warszawy” – Małgorzata Kuczerska i Dominika Oracz, Szkoła Podstawowa nr 356 im. Ryszarda Kaczorowskiego w Warszawie
  • II nagroda: „Artystyczna mapa Białołęki” – Katarzyna Sulecka, Szkoła Podstawowa nr 356 im. Ryszarda Kaczorowskiego w Warszawie
  • III nagroda: „Skarby przyrodnicze województwa mazowieckiego” – Mateusz Olszewski, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Wyróżnienie:

  • „Tajemnice iłżeckiego garnuszka” – Joanna Sekuła i Monika Kutera, Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Mysiadle i Szkoła Podstawowa w Zamieniu
  • „Skarby z Urzecza” – Oksana Wajda i Marta Żach, Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Osiecku i Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Mejstera w Słomczynie

W kategorii 15-18 lat

I nagroda: „Ocalić od zapomnienia. Z pamiętnika strupla” – Małgorzata Kostian, Szkoła Podstawowa nr 314 im. Przyjaciół Ziemi w Warszawie

II nagroda: „Płockie ścieżki Broniewskiego” – Elżbieta Kaźmierska, Szkoła Podstawowa nr 17 Tadeusza Kościuszki w Płocku

III nagroda: „Dziedzictwo materialne i niematerialne Mazowsza i jego ochrona” – Beata Troć, Archiwum Państwowe w Siedlcach oraz „Kościół w Postoliskach - neogotycka świątynia pokoju” – Marcin Ołdak, Zespół Szkół Zofii Solarzowej w Miąsem oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Wacława Nałkowskiego w Wołominie

- Nagrodzone i wyróżnione scenariusze znajdą swoje miejsce w wydanej przez Samorząd Województwa Mazowieckiego publikacji, a ich autorzy otrzymają nagrody w wysokości 2 500 zł za I miejsce, 1500 zł za II miejsce, 1000 zł za III miejsce oraz wyróżnienia po 500 zł (wszystkie kwoty netto) - poinformował samorząd Mazowsza.

REKLAMA
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×