2018-12-04T08:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Nauka zawodu dla dorosłych i płatne staże – rozpoczął się nabór

REKLAMA
REKLAMA

Medyczno - Społeczna Szkoła Policealna dla Dorosłych w Ostrołęce, wchodząca w skład Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, wychodząc naprzeciw potrzebom rynku pracy i zainteresowaniu zawodami medycznymi, rozpoczęła zimowy nabór na następujące atrakcyjne kierunki:

  • terapeuta zajęciowy (2 lata)
  • opiekun medyczny (1 rok)
  • technik masażysta (2 lata)
  • technik usług kosmetycznych (2 lata)
  • opiekun w DSP (2 lata)
  • technik sterylizacji medycznej (1 rok)
  • opiekunka dziecięca (2 lata)
  • technik BHP (1,5 roku).

Nauka jest całkowicie bezpłatna i twa maksymalnie dwa lata, a w niektórych zawodach jedynie rok. Dzięki temu w krótkim czasie można zdobyć kwalifikacje i praktyczny, poszukiwany na rynku zawód. Kształcenie odbywa się w systemie wieczorowym i zaocznym. Po ukończeniu szkoły absolwenci otrzymują świadectwo ukończenia szkoły i, po zadaniu egzaminu zawodowego organizowanego przez Okręgową Komisja Egzaminacyjną, dyplom EUROPASS wraz z suplementem w języku polskim i angielskim.

Szkoła, co ważne i nietypowe, zapewnia także dodatkowe kursy, szkolenia i płatne staże dzięki udziałowi w projekcie pn. „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego”, mającym na celu poprawę jakości kształcenia zawodowego, którego głównym realizatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Uczniem CKZiU może zostać absolutnie każdy, bez względu na wiek. Wystarczy świadectwo ukończenia szkoły średniej, matura nie jest wymagana. Trzeba podkreślić, że osoby w wieku 50+ mają takie same szanse podwyższenia swoich kwalifikacji, jak ich młodsi koledzy.

Osoby bez wykształcenia średniego mogą rozpocząć naukę na Kwalifikacyjnych Kursach Zawodowych w zawodach: opiekun medyczny i technik usług kosmetycznych.

Wszystkie zajęcia prowadzą praktycy w zawodzie o wysokich kwalifikacjach. Doskonale, nowocześnie wyposażone pracownie umożliwiają zdobycie umiejętności praktycznych. Poznaniu zawodu w rzeczywistych warunkach pracy służy pobyt na praktykach zawodowych, które organizuje szkoła w placówkach typu szpital czy dom pomocy społecznej.

Szkoła organizuje też kursy: językowe (także od podstaw), komputerowe, udzielania pierwszej pomocy, rejestratorka medyczna i inne.

 

Rekrutacja trwa!

Więcej informacji:    

Centrum Kształcenia Zawodowego                          www.ckziu.ostroleka.pl

i Ustawicznego w Ostrołęce                                     tel. 29 764 66 37

Parkowa 6                                                                 e-mail sekretariat@ckziu.ostroleka.pl

 

Kalnedarz imprez
wrzesień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30  1  2  3  4