2018-01-02T11:17:06+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Nie będzie Centrum Kultury w Rzekuniu?

REKLAMA
REKLAMA

Gmina Rzekuń nie będzie mogła skorzystać z możliwości ubiegania się o dofinansowanie budowy Centrum Kultury. Wójt obarcza winą radnych, którzy w październiku ubiegłego roku odrzucili zaproponowany przez niego projekt uchwały w tej sprawie.

zdjecie 300
 
Poniżej publikujemy oświadczenia wójta gminy Rzekuń, Stanisława Godziny, które ukazało się na oficjalnej stronie internetowej urzędu gminy:
 
„Z przykrością stwierdzam, że Rada Gminy Rzekuń na sesji w dniu 31 października 2017 r. nie podjęła przedłożonego przez Wójta Gminy projektu uchwały w sprawie utworzenia samorządowej instytucji kultury (Centrum Kultury w Rzekuniu). W związku z tym, utraciliśmy możliwość ubiegania się o dofinansowanie z programu "Infrastruktura domów kultury ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego". Dzięki uczestnictwu w programie Gmina mogłaby skorzystać ze środków i przeznaczyć je na modernizację i rozbudowę infrastruktury w celu zapewnienia optymalnych warunków dla działalności centrum kultury w zakresie edukacji kulturalnej i animacji.
 
Zapewne nie jest to jedyna możliwość ubiegania się o środki zewnętrzne, warunkiem jest jednak istnienie ośrodka kultury. Dlaczego radni nie chcą, aby powstał ośrodek kultury? Dlaczego nie pozwalają pozyskać finansów na jego powstanie? Od 2014 roku w Wieloletniej Prognozie Finansowej jest ujęte zadnie, w ramach którego została sporządzona dokumentacja projektowa. Posiadamy też pozwolenie na budowę.
 
Przedmiotem działania Centrum Kultury w Rzekuniu byłoby wykonywanie zadań własnych w zakresie prowadzenia działalności kulturalnej, w tym: działalności rozwijającej i zaspokajającej potrzeby kulturalne społeczności lokalnej oraz upowszechnianie i promowanie kultury lokalnej i sztuki na terenie gminy w kraju; wspieranie aktywności społeczności lokalnej, aktywnego uczestnictwa w kulturze i współtworzenie jej wartości.
 
Ważnym zadaniem byłoby stworzenie możliwości rozwoju zainteresowań i talentów dla dzieci i młodzieży. Należny nadmienić, że jesteśmy jedyną dużą gminą w powiecie ostrołęckim, która nie posiada ośrodka kultury.
 
Projekt inwestycji obejmuje adaptację i rozbudowę  istniejącego obiektu  OSP w Rzekuniu na potrzeby Biblioteki, Centrum Kultury i OSP, a także zagospodarowanie otoczenia. Dodajmy, że jest to ścisłe centrum Rzekunia, które w obecnym stanie nie wygląda najlepiej.”
 
Wójt Gminy Rzekuń, Stanisław Godzina
 
 
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 7344
Kalendarz imprez
wrzesień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
×