2021-04-21T22:13:00+02:00 eOstroleka.pl
Region, O TYM SIĘ MÓWI

Nie będzie kary za brak maseczki. Lider Konfederacji z naszego okręgu wygrał w sądzie

REKLAMA
zdjecie 4128
fot. Facebook @Paweł Wyrzykowskifot. Facebook @Paweł Wyrzykowski
REKLAMA
5
5
46

Lider Konfederacji na okręg siedlecko-ostrołęcki Paweł Wyrzykowski już dwukrotnie miał zostać ukarany za brak maseczki. Miał, bo sąd wydał postanowienie o uchyleniu wyroku nakazowego. "Wyrzykowski vs Sekta Maseczkowa 2:0" - pisze na Facebooku.

Wyrzykowski zamieścił w mediach społecznościowych wpis, prezentując postanowienie siedleckiego sądu o umorzeniu postępowania w sprawie za brak osłony nosa i ust podczas udzielania wywiadu w październiku 2020 roku.

Czy Komendant Miejski Policji mł. insp. Andrzej Dziewulski pokryje wygenerowane przez siebie koszta obciążające Skarb Państwa? Czy mnie i innym pokrzywdzonym zwróci czas i koszta poniesione w związku z postępowaniem i złożeniem sprzeciwu do wyroku? Czy zwróci nerwy rodzinom, czy przeprosi tych, którzy zapłacili niesłusznie nałożoną karę "dla świętego spokoju" albo z powodu przekroczenia terminu na sprzeciw? Pytania retoryczne

- pisze lider Konfederacji w okręgu siedlecko-ostrołęckim.

To już drugi taki wyrok, pierwszy był za protest na placu Sikorskiego. Policjant, który zatrzymał nie po wywiadzie pod biurem K. Tchórzewskiego po proteście siedleckiej branży transportowej wyraźnie dał do zrozumienia, że przygotuje zawiadomienie "na złość". Czasem samo wezwanie na komendę powoduje strach u zwykłego Kowalskiego - ja nie traciłem czasu swojego i Policjantów na głupoty, bo nikt ani mi ani im straconego czasu nie zwróci

- dodaje.

"Wyrzykowski vs Sekta Maseczkowa 2:0" - pisze działacz, dodając:

Wszystkim w podobnej sytuacji pragnę zaoferować darmową pomoc prawną.

Podstawa prawna

To nie jedyny przykład umorzenia sprawy dotyczącej braku maseczki, ale Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia przypomina, że podstawa prawna była wadliwa do grudnia 2020 roku, lecz obecnie jest "uregulowana poprawnie". - Obowiązek wynika już z ustawy. Mandat za brak maseczki będzie wystawiony legalnie - informuje sędziowskie stowarzyszenie.

Źródło: https://edzisiaj.pl/nie-bedzie-kary-za-brak-maseczki-lider-konfederacji-z-naszego-okregu-wygral-w-sadzie-a147
REKLAMA
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22  23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×