2022-05-12T15:50:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka, O TYM SIĘ MÓWI

Nie będzie srogiej kary dla OTBS? WSA podjął korzystną dla spółki i miasta decyzję

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Wojewódzki Sąd Administracyjny zajmował się dziś kwestią opiewającej na około 53 miliony złotych kary nałożonej na Ostrołęckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego w związku z naruszeniami pozwolenia na składowanie odpadów komunalnych. Wydane wcześniej decyzje w I i II instancji zostały uchylone.

O sprawie kary, jaka została nałożona OTBS, miejską spółkę odpowiedzialną za zarządzanie składowiskiem odpadów komunalnych znajdującym się na osiedlu Wojciechowice w Ostrołęce opisywaliśmy obszernie na łamach naszego serwisu.

zdjecie 300

OTBS ma do zapłaty ponad 53 mln zł. SKO utrzymało w mocy decyzje marszałka

Rachunek na ponad 53 mln zł. Sprawa może trafić do sądu

Gigantyczny rachunek dla OTBS. Miejska spółka ma do zapłaty... ponad 53 miliony złotych

W październiku 2021 r., w drodze decyzji administracyjnej marszałka Mazowsza, nałożono na OTBS opłatę podwyższoną w łącznej wysokości ponad 53 milionów złotych za składowanie odpadów na składowisku bez wymaganej przepisami prawa decyzji zatwierdzającej instrukcję prowadzenia składowiska odpadów za lata 2019 i 2020.

Miasto odwołało się od tej decyzji do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, jednak SKO SKO zdecydowało o utrzymaniu w mocy decyzji marszałka. Kolejnym krokiem podjętym przez ratusz było zaskarżenie decyzji do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Procedując sprawę sąd administracyjny może uchylić zaskarżoną decyzję w całości lub części; stwierdzić nieważność decyzji - w całości lub w części lub stwierdzić wydanie decyzji z naruszeniem prawa. Sąd może uchylić nie tylko zaskarżoną decyzję, ale również poprzedzającą ją decyzję organu pierwszej instancji.

Posiedzenie składu sędziowskiego WSA, na którym rozpatrywana była skarga złożona przez Ostrołękę odbyło się dziś w Warszawie. W posiedzeniu tym udział brał m.in. prezydent miasta Łukasz Kulik. Po rozpatrzeniu wniosku WSA zdecydował się uchylić decyzję I i II instancji – (marszałek i SKO) oraz zasądził zwrot kosztów postępowania.

Wyrok WSA na gorąco skomentował w mediach społecznościowych prezydent Kulik.

Dobre wiadomości na koniec dnia. Dziś WSA w Warszawie podzielił naszą argumentację, czekamy na uzasadnienie i uprawomocnienie się wyroku. Podziękowania dla pracowników Biura Prawnego UM i Dr Krystian Ziemski & Partners Kancelaria Prawna

PS. Tak, chodzi o ponad 53 mln i OTBS.

- czytamy w komentarzu.

Mimo optymistycznej wiadomości płynącej ze stolicy, nie jest to jeszcze koniec sprawy – wyrok musi się uprawomocnić, a żeby tak się stało, wszystkie strony tej sprawy muszą się zgodzić z treścią wyroku i jego uzasadnieniem. Na ostateczne decyzje trzeba poczekać kilka najbliższych tygodni.

Do tematu będziemy wracali.

REKLAMA
Więcej o: Ostrołęka, OTBS, kara, WSA, SKO

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 490
Kalendarz imprez
wrzesień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
Dzisiaj:
Koncerty
Imprezy, Bale, Dancingi
Wydarzenia
Sport
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×