eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Nie chcą bloku w "zielonych płucach" osiedla. Napisali petycję

REKLAMA
REKLAMA

Mieszkańcy osiedla Wojciechowice nie chcą, by nowy blok OTBS zlokalizowany został w - jak to ujęli - "zielonych płucach" osiedla. Chcą, by zmieniono planowaną lokalizację budynku i w tej sprawie napisali petycję, z 5 stronami podpisów mieszkańców.

Nowy blok OTBS, według planów, ma powstać na osiedlu Wojciechowice.

zdjecie 300

- Miejsce wybrane przez włodarzy stanowi „zielone płuca" Wojciechowic. Jest to lasek, w którym rosną ponad stuletnie sosny (...) Schronienie ma tu wiele gatunków zwierząt prawnie chronionych w Polsce. Można tu spotkać między innymi: jeże, nietoperze, kukułki, puchacze, dzięcioły, szpaki, słowiki, drozdy, jaszczurki zwinki - wymieniano w raporcie, wskazując, że lasek ten jest również miejscem zabaw dla dzieci i spacerów dorosłych.

Wojciechowice to dzielnica przemysłowa naszego miasta. Są tu: Energa Elektrownie S.A., STORA ENSO S.A., XSELLA YTONG S.A. Na naszym terenie gromadzony jest gips dla firmy KREISEL, jest tu wysypisko śmieci, planowana jest również budowa spalarni odpadów niebezpiecznych. Istniejące zakłady emitują zanieczyszczenia do środowiska i w związku z tym, szczególnie w Wojciechowicach, powinno się dbać i pielęgnować istniejący drzewostan

- Nieopodal znajdują się tu również ogródki działkowe. Dla wielu, szczególnie starszych mieszkańców, mają ogromną wartość sentymentałną. Są źródłem relaksu i rozrywki oraz miejscem wytchnienia podczas letnich upałów. Ogrodnicy w trosce o przyrodę, na swoich działkach, na drzewkach i altankach montują budki lęgowe. Ogródki te doskonale spełniły swoją rolę podczas pandemii - wskazano w petycji do prezydenta miasta.

Dodano również, że mieszkańcy Wojciechowic rozumieją potrzebę budowania bloków OTBS, a szczególnie konieczność przeniesienia mieszkańców bloku przy al. Wojska Polskiego 42, który jest w złym stanie technicznym, "ale powinno to nastąpić w innej lokalizacji". - Miasto w swoich zasobach na pewno posiada działki, na których nie jest potrzebna tak duża ingerencja w środowisko - napisano w petycji.

Odpowiedź prezydenta Ostrołęki na tę petycję nie została jeszcze opublikowana.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 7506
Kalendarz imprez
październik 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 25  26  27  28  29  30 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16  17  18  19  20 dk21  22
dk23  24  25  26  27  28  29
 30  31  1  2  3  4  5
×